Відремонтовані гуртожитки для переселенців приймуть мешканців наступного року, – Валентин Резніченко

 

Світлі кімнати, сучасна сантехніка, власна котельня, нові меблі – у дніпропетровському гуртожитку для переселенців зручно та затишно. У будівлі саме завершили реконструкцію. На підході – ще 14 подібних об’єктів по всій області. Їх ремонтують коштом ЄС – загалом Дніпропетровщина отримала понад 1,5 мільйони євро. Вже наступного року гуртожитки приймуть перших мешканців. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
гуртожитки1
«До Дніпропетровщини з Донбасу переїхало понад 70 тисяч людей. Щоб допомогти їм почати життя заново, згуртувалися не лише мешканці нашої області, а й закордонні партнери. Їх підтримку ми відчуваємо не на словах, а бачимо реальний результат. Підтвердження тому – проект з реконструкції житла для переселенців», – зазначив очільник області Валентин Резніченко.
гуртожитки2
Один з п’ятнадцяти об’єктів, які повертають до життя коштом ЄС, знаходиться  на дніпропетровській вулиці Лоцманська. Колишня лікарня два роки пустувала і була у занедбаному стані. Довелося відновлювати все з нуля – тут повністю замінили систему опалення, каналізацію, сантехніку та проводку, залатали стіни, навіть перепланували деякі кімнати. Зробили окрему котельню на твердому паливі.
гуртожитки3
У будинку житимуть 54 людини. Більшість кімнат розраховані на чотири мешканці. У кожній з них вже стоять ліжка, столи та шафи, є навіть матраци та постільна білизна. Найвірогідніше у цей  гуртожиток поселять пенсіонерів.
«Проектом ЄС не передбачені телевізори, холодильник та плити. З  цим нам обіцяють допомогти Німецьке товариство міжнародного співробітництва  GIZ та Червоний хрест. Зараз чекаємо на комісію з Євросоюзу, яка прийме роботи, і будемо заселяти перших мешканців», – сказав очільник області. Та додав: люди житимуть у гуртожитку стільки, скільки потрібно. За оренду платити не потрібно.
гуртожитки4
Ще чотири будівель, які реконструюють для переселенців, знаходяться у Дніпропетровську, решта – у Кривому Розі, Вільногірську, Жовтих Водах, Дніпродзержинську, Новомосковську та Синельниковому. Вони стануть новою домівкою для більш ніж двох тисяч переселенців.

Добавить комментарий