Виставка сміття: на Дніпропетровщині розчистили Саксагань (Фото)

У велелюдному середмісті Кривого Рогу багатьох перехожих спантеличила незвичайна інсталяція. На пішохідній доріжці лежала купа мотлоху, обгороджена яскравою попереджувальною стрічкою. Майданчик площею 10 квадратних метрів (розмір кухні середньостатистичної квартири) вмістив чимало різного непотребу, добутого водолазами з дна Саксагані такої ж площі.

Акцію «Очищення» та оригінальну виставку сміття ініціював відомий криворі­зький журналіст, працівник «Домашньої газети» Микола Крамаренко. Мета заходу — привернути увагу містян до культури поведінки у довкіллі та врятувати його від тотального засмічення. Такі акції, безперечно, потрібні, однак боротися із засмічувачами міста, на думку деяких моїх колег, слід радикальніше — грошовими штрафами.

Для реалізації дієвого механізму варто створити поліцейські підрозділи чис­тоти. Якщо, наприклад, пляшка від пива, обгортка від морозива, умисно покинуті на тротуарі чи газоні, коштуватимуть порушникові кілька сотень гривень, то й місцевий бюджет буде повнішим, місто — чистішим, а його мешканці — акуратнішими.

Степан Калинюк, член НСЖУ,

фото Станіслава Лебединського