Водоканали Дніпропетровщини продовжують накопичувати борги – після 8 березня люди можуть залишитися без води

Близько 800 млн. грн. завинили водоканали Дніпропетровщини за електроенергію за останні 10 років. Щодня борг зростає більше ніж на мільйон. Лише цьогоріч підприємства завинили понад 60 млн. грн. Облдержадміністрація закликає міських голів врегулювати питання. Обленерго попереджає – вже після 8 березня розпочне обмежувати енергопостачання злісним неплатникам.

«Вже час навчитися бути самостійними. ОДА не може постійно замість очільників міст та підприємств залагоджувати питання з енергетиками про невідключення боржників. У кожного міста є бюджет і за кожне комунальне підприємство відповідає влада на містах. Мери мають провести аудит підприємств, виділити кошти на реконструкцію водопровідних мереж, за потреби, прийняти кадрові рішення. Дбати про людей – їх першочергове завдання», – наголосив очільник регіону Валентин Резніченко.
Найбільше за електроенергію на початок року завинили КП «Дніпроводоканал» – 80,8 млн. грн., КП «Кривбасводоканал» – 59,3 млн. грн. та Дніпродзержинський міськводоканал – 18,3 млн. грн. І зараз вони продовжують накопичувати борги.

У січні Дніпродзержинський міськводоканал розрахувався за спожиту електроенергію лише на 16% та примножив свій борг на 3 млн. грн., у лютому – на 50% та додав до боргу ще близько 2 млн. грн. Кривбасводоканал щомісячно недоплачує близько 40-45%. Цьогоріч він вже заборгував близько 7 млн. грн. Дніпроводоканал щомісячно недоплачує близько 30% та за 2 місяці завинив більше 8 млн. грн.

Ці підприємства – перші претенденти на обмеження електропостачання. Якщо це станеться, то вже після 8 березня мешканці окремих районів Дніпропетровська, Дніпродзержинська та Кривого Рогу можуть залишитися без води.

У 2015 році Дніпропетровська область розраховувалася за електроенергію на 103,2%. Промислові сільгосппідприємства сплачують наперед, мешканці регіону розраховують майже 100%. Основні неплатники – водоканали. Їх розрахунки дуже низькі.

Мешканці Дніпропетровщини розрахувалися за водопостачання на 95%.

Добавить комментарий