Володимир Думанський: «Живопис — як ліки від «депресняку»

У Криворізькій міській виставковій залі відкрито дебютну експозицію живопису історика за фахом, відомого криворізького журналіста, члена Національної спілки журналістів України Володимира Думанського.

Вихоплені з буття

Слід зазначити, що в автора численних публікацій у місцевих та столичних виданнях уже було кілька персональних виставок фоторобіт, на яких відображені життєві моменти, вихоп­лені з буття пильним оком Володимира Тадейовича. У презентованій експозиції «Таємничий Думанський» поціновувачі творчості зможуть побачити живописні роботи автора. На перший погляд — наївні малюнки на дощечках, але за ними — таке непросте життя гідної людини. Кожна ілюстрація — це не тільки гра світла, фарб, але й відверто виражене, сповнене надзвичайним позитивом світобачення Володимира Думанського. За його словами, певних успіхів він намагається досягти завдяки цікавості до всього, що навкруг оточує.

Спочатку — ескізи

Колеги, друзі, місцеві журналіс­ти щиро привітали «винуватця» творчого свята з новим починанням. У відповідь від нього почули: «Живопис «постукав» у моє насичене журналістське життя доволі несподівано. Спочатку були ескізи на дерев’яних дощечках, потім — пейзажі. Це дійсно несподіванка, коли перемахуєш через свій рубікон і починаєш усвідомлювати, що, крім журналістики, ти ще на щось здатен. Це як друге дихання, а живопис — як ліки від «депресняку»… У відповідь на запитання, які ще захоплення та обдарування він «приховує», Володимир Тадейович з посмішкою додав: «Багатогранні. Література, спорт, мис­тецтво, журналіс­тика, краєзнав­ство, фотографія, історія України та біографії видатних діячів.

Так сталося, що за станом здоров’я усе моє життя складається «наперекір» — хворобі, фінансовим труднощам та упередженому стигматичному ставленню людей. Проте успіхів намагаюся досягати саме «завдяки» незламній волі, цікавості до життя і до нових знань, активній громадській позиції, мудрості й доброті».

Поліна Дмитрієва