ВР ввела штрафи для роботодавців за звільнення мобілізованих працівників

Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу. Про це повідомляє Еспресо.TV.

За це рішення проголосували 234 із 347 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.
Законом вносяться зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України. Ними передбачено, що недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» — у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Також внесено зміни до статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими посилюється відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства України. Ними передбачено, що порушення встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У пояснювальній записці зазначається, що аналіз звернень працівників свідчить про масові порушення їх прав, зокрема, їх звільняють з роботи, своєчасно не виплачують заробітну плату.

Добавить комментарий