Вундеркінди-скрипалі з України підкорюють світ
Дует 14-річних українських скрипалів виступає на престижних музичних майданчиках світу і дає більше концертів за кордоном, ніж в Україні. Ілля Бондаренко та Тетяна Жмендак нещодавно повернулись з Нідерландів, де на запрошення української діаспори дали кілька концертів перед референдумом щодо асоціації України з ЄС, пише vidia.org.
Скрипалям з українського дуету Two Violins лише по 14 років. “Вундеркінди” грають класику, джаз, автентичне бароко, танго, власну музику та класику в джазі, зокрема твори Йоганна Себастьяна Баха у джазових інтерпретаціях.
Із десятирічного віку вони виступають поруч із дорослими музикантами та неодноразово представляли Україну на престижних музичних майданчиках світу.
За останній рік Ілля й Тетяна виступили на благодійному балу принца Гаррі в Лондоні, на концерті до 70-річчя ООН у Карнегі-холі та зустрічі дипломатів ООН із Папою Римським у Нью-Йорку.
З України пробитися на закордонні музичні ринки складніше, ніж із ЄС чи США, розповідає продюсерка дуету Катря Кот. “В нас немає музичної індустрії. Конкуренція невелика, на відміну від країн Заходу, а на ринку крутяться дуже малі гроші”. Але завдяки постійній і непростій праці обдарованим дітям це вдається.
“Нещодавно ми повернулися з Нідерландів, де зіграли п’ять концертів перед референдумом щодо угоди про асоціацію з Україною. Їхали на запрошення української діаспори, щоб відіграти два концерти в Гаазі. Не для політичної агітації, це була радше культурна дипломатія. Після концертів нас раптово запросили до Амстердама, Утрехта й Віанена, де ми виступили ще тричі”, – розповідає Катря Кот.
В Україні нема традицій культурного меценатства, зазначає продюсер дуету. Але за останні роки музиканти знайшли прихильників, які підтримують їх фінансово. “Кожен наш виступ і виїзд за кордон – це зазвичай 80 відсотків неукраїнських грошей. Частіше нас підтримують іноземці – приватні особи, які жертвують власні кошти ”, – каже Катря Кот.