Як Дніпропетровщина відзначила День Соборності

22 січня країна відзначила День Соборності. Це нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель. І лише в єдності дій та соборності душ зможемо досягти величної мети — розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної країни, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців. Цього дня в усій країні відбулись урочисті заходи. Долучилася до свята єдності й Дніпропетровська область.

На Дніпропетровщині урочисті заходи відбулись в усіх містах та районах області. Так, напередодні в Дніпрі провели «круглий стіл», на якому науковці, історики, громадські діячі та патріоти говорили про те, як Акт злуки вплинув на розвиток сучасної України. «День Соборності — це символічне свято для кожного з нас, кожного українця. Воно свідчить про незламність національного духу та віковічне прагнення до єдності держави. Буревій подій на початку ХХ сторіччя завдав темп правотворчим історичним процесам, завдяки чому наприкінці ХХ сторіччя з’явилася сучасна незалежна Україна», — зауважила радник голови ДніпроОДА Ірина Грицай.

Також нещодавно в Нікополі відкрили пам’ятник Героям України. Постамент уособлює образ захисника Батьківщини — тих, хто загинув, боронячи кордони, та тих, хто сьогодні на фронті. Це солдат, який тримає в руках національний прапор та зброю, а за ним — карта нашої держави. «Подвиг українських бійців має бути увіковічений. Цей пам’ятник — згадка про справжніх патріотів нашого краю, приклад мужності для нащадків», – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.

Крім того, уже 22 січня в усіх освітніх закладах відбувся єдиний урок «Час історичного вибору».

У Дніпрі представники влади області та міста, голови районів та профспілкових організацій, пересічні громадяни, для яких цей день багато значить, прийшли у понеділок до пам’ятника молодому Тарасові Шевченку, аби покласти квіти. «День Соборності — це вікова історія, коли український народ почав фактично будувати країну, об’єднуючи береги Дніпра. Ми пам’ятаємо наших пращурів, які це починали, шануємо і схиляємо голови над тими, хто загинув, захищаючи Україну, нашу незалежність та історію», — зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман.

Цього дня квіти поклали й до пам’ятника Герою України Сергію Нігояну в його рідному селі Березнуватівка Солонянського району. Ушанувати пам’ять про земляка зібралися родичі та односельці, місцеві керівники та громадські активісти. 20-річний вірменин вважав Україну своєю батьківщиною та загинув від вогнепального поранення в Києві під час Революції гідності в ніч на 22 січня 2014 року. Тож Сергій Нігоян став першим з протестувальників, які пішли з життя під час протистоянь між активістами та правоохоронцями на Майдані. Два роки тому в Дніпрі з’явився проспект ім. Сергія Нігояна, а у середній школі, де навчався патріот, відкрили куточок його пам’яті.

Також у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відкрилась фотовиставка до Дня Соборності України.

Анастасія Нефретова,

фото  Миколи Лисенка

До єдиного дня інформування