Як мешканцям Дніпра заощадити електроенергію на Великдень

В період карантину мешканці Дніпропетровщини проводять більше часу вдома. Споживання електрики зростає, а особливо напередодні Великодня, коли частіше користуємось кухонною технікою для приготування святкових страв. Постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO радить, як зменшити витрати.

Електрична плита – один із найбільш витратних приладів на кухні. Але дотримуючись простих правил, можна зменшити споживання енергії на 15-20%:

· закривайте посуд на плиті кришкою – так енерговитрати зменшуються у 2,5 рази;

· готуйте на мінімальному положенні конфорки одразу після закипання води;

· якщо вам треба приготувати невелику кількість їжі, використовуйте маленький посуд з товстим дном. Діаметр дна посуду повинен відповідати розміру конфорки;

· вимикайте плиту за кілька хвилин до завершення приготування та накривайте посуд кришкою – страва сама дійде до готовності.

Для кип’ятіння води економніше використовувати електрочайник, для розігріву їжі – мікрохвильову піч.

Холодильник цілодобово витрачає електроенергію. Щоб заощадити:

· не розташовуйте його ближче ніж 5 см від стіни, а також поряд з плитою або опалювальними системами;

· гарячу їжу охолоджуйте до кімнатної температури перед тим, як ставити в холодильник;

· періодично розморожуйте холодильник, адже обледеніння на стінках морозилки підвищує електроспоживання на 15-20%.

Якщо плануєте придбати новий холодильник, обирайте модель із функцією no frost та класом енергоефективності А та А+. Це стосується й іншої техніки.

Економити до 50% витрат на електроенергію можна з набором Розумний Watt.

«До набору входить двозонний лічильник, який дозволяє сплачувати вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00. В цей час можна, наприклад, готувати страви у хлібопічці, мультиварці або духовій шафі. А розумні розетки допоможуть запрограмувати увімкнення енергоємних приладів у потрібний час. YASNO піклується про здоров’я клієнтів, тож набір встановлять «під ключ» після завершення карантину. Наразі його можна обрати на сайті постачальника зі знижкою 15% й отримати поштою», – сказав директор YASNO в Дніпропетровській області Юрій Федько.