Як на Дніпропетровщині містичне свято відзначали (Фото)

Здавна свято Купала відбувалося в період, коли сонце найвище піднімалося над землею, дає найбільше тепла і світла, виявляє свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягає свого апогею, розцвітає, множиться та радіє життю.

У Павлограді відбулося театралізоване дійство, у якому були дівчата і парубки, Господиня, Лісовик та інші герої. Свої виступи підготували фольклорні колективи, таланти демонстрували майстри народних ремесел.

павлоград

Родзинкою свята стала «Ромська галявина» від ромської громади міста з килимом, самоваром, колесом та іншими атрибутами. На вогні готувалися смачні страви з м’яса, продавалися напої та смаколики. Було заплановано багато виступів, але завадив дощ. А за народними повір’ями, дощ на Івана Купала вважається благодатним. Завершилося свята традиційним Купальським вогнищем і ворожінням дівчат на віночках.

кам янське

У Кам’янському найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний  цикл календарних  свят відзначили з користю. Для дітей  літнього  табору  ліцею нових інформаційних технологій № 2  в бібліотеці-філії № 9 пройшла народознавча веселка «Літо святкує». Бібліотекарі розповіли дітям про літні народні свята, традиції та звичаї  найчарівнішого  і  загадкового свята Івана Купала.

Книги  про  українську  народну  культуру  були доповнені музичною  слайд-презентацією  «Ой на Івана, ой  на Купала»  та показом  мультфільму «Квітка папороті» за повістю Миколи Гоголя «Вечір напередодні Івана Купала».

У Нікополі свято Івана Купала пройшло на міському пляжі. В рамках концертно-розважальної програми були  купальські обряди: плетіння та пускання купальських вінків, стрибання через вогонь, виступи виконавців та колективів художньої самодіяльності.

никополь

У Кривому Розі свято відзначили народними гуляннями та козацькими забавами — лава на лава та інші. Також присутнім розповідали про історію свята та козацтва взагалі

кривой 1

Духу предків було випичено та залишено на галявині паляницю. Жінки — сплели вінок та пустили його по воді, як це і передбачає традиція. А під кінець — було зварено справжній козацькій куліш, зазначають у прес-службі міськради.

кривой 3

У Дніпрі на Івана Купала гуляло усе місто. Запускали вінки та співали обрядових пісень з гуртом «Вертеп».  А у селі Чумаки навіть встановили справжній ковальський рекорд —  виклали найдовшу лінію з кованих сердець. Майстри викували 13 сердець, які виклали у довжелезну лінію. Її довжина становить 15 метрів і 25 сантиметрів. В українській Книзі рекордів Гіннесса даний рекорд з’явиться у 2018 році.

днепр

рекорд Днепр