Як не отримати смертельну хворобу в салоні краси
Якщо ви полюбляєте довіряти професіоналам піклування про свої нігти, волосся та шкіру, то варто завжди слідкувати за правилами гігієни та стерилізації інструментів. Адже сьогодні саме Дніпропетровська область – лідер по захворюваності гепатитом та ВІЛ-СНІДом. 1,2 млн людей в Україні хворіють на гепатит. Це офіційне число тих, хто стоїть на обліку.
Під час прес-конференції в ІА «Zabeba» спеціалісти розповіли на що варто одразу звертати увагу.
Не забувайте, що 0,0001 мл крові достатньо для того, щоб заразитися ВІЛ і СНІДом у салоні. Через необроблені інструменти ми можемо також отримати такі серйозні захворювання, як гепатит та грибок.
Майстер повинен на ваших очах простерилізувати інструменти. Зазвичай, у кожному салоні повинно бути кілька наборів інструментів – один використовується, інший – стерилізується. Існує декілька типів стерелізування: холодна з використанням розчину та суха (температурна), далі інструменти зберігаються у контейнері з кварцовою лампою. Перед процедурою майстер повинен обробити свої руки дезінфікуючим розчином.
Зверніть увагу, що у спеціаліста повинен бути охайний манікюр, здорова шкіра та нігти, а також відсутність будь-яких прикрас. У разі, якщо під час манікюру чи педикюру трапилась ситуація, що у вас пішла кров чи виник поріз, майстер повинен швидко зупинити кровотечу і обробити місце ураження.
Так само стерилізація стосується і інструментів для волосся – розчіски, щітки, ножиці – все це також обробляється до і після кожного клієнта.
Спеціалісти наголошують, що потрібно не соромитися і запитувати майстра – чи простерилізував він інструменти перед манікюром, педикюром або стрижкою.
Ваше здоров’я завжди у ваших руках.
Дарина Сухоніс