Як отримати житлову субсидію та заощадити кошти?

Більшість українських сімей неодноразово чули про можливість отримати житлову субсидію.Та незайвим буде нагадати про те, що саме потрібно зробити для звернення за житловою субсидією і як діяти в разі, коли сплата рахунків за  комунальні послуги давно вам не по кишені.

Завдяки зусиллям Міністерства соціальної політики України в 2015 році було впроваджено спрощену систему звернення громадян за субсидією для оплати житлово-комунальних послуг. Тепер, для того щоб звернутися за субсидією, потрібно подати лише заяву та декларацію про доходи і витрати родини.

Для того щоб житлові субсидії були адресними і надавалися саме тим, хто їх потребує, в Україні впроваджується система контролю за дотриманням законодавства у сфері соціальної підтримки населення. Під час звернення за житловою субсидією громадян попереджають про необхідність подання достовірних даних про своє домогосподарство та доходи. У разі виявлення неправдивої інформації чи помилки під час оформлення субсидії, її розмір буде перерахований, а надміру нараховані кошти повернуті до бюджету.

Робота органів соціального захис­ту населення щодо призначення житлових субсидій та використання державних коштів, виділених на цю програму, також підлягає конт­ролю. Ця робота здійснюється Міністерством соціальної політики з урахуванням міжнародного досвіду, оскільки порушення і помилки притаманні системам соціальної підтримки будь-якої країни.

Тим громадянам, які подали правдиву інформацію для призначення житлової субсидії і вже отримують її, на наступний термін ця допомога буде призначена автоматично. Слід лише пам’ятати, що необхідно повідомити органи соціального захисту про зміни, що відбулися під час отримання житлової субсидії. Якщо таке повідомлення надійде вчасно, призначення житлової субсидії на новий термін буде здійснено автоматично.

Детальна інформація на сайті Міністерства соціальної політики України або за телефоном Урядової гарячої лінії 0-800-507-309.

Добавить комментарий