Як подарувати ялинці друге життя після свят

Утилізувати правильно. Ця вимога стосується ялинок. Новорічні дерева мають збирати окремо та вивозити на спеціальні ділянки. Це – компетенція комунальників. А можна й взагалі не виносити ялинку на смітник. Достатньо проявити фантазію й виготовити побутові прикраси, лікувальну косметику, наповнювач для інтер’єрних подушок, відвар для ванни, пасту від застуди.

«Утилізація ялинок – це компетенція комунальних служб міст та районів області. Ми вже зв’язалися з очільниками населених пунктів, аби вони взяли під свій контроль утилізацію новорічних дерев. За правилом – гілки та хвою повинні збирати окремо від побутового сміття, вивозити на спеціальні ділянки й складати для перегнивання. Потім з цього має робитися органічне добриво», – наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець.

Він додав, що велика кількість ялинок, що після свят викинуть жителі Дніпропетровщини, буде передана сільським господарствам. Якусь частину заберуть підприємства з виробництва меблів.

Можна й взагалі не нести ялинку на смітник. Достатньо пофантазувати та застосувати на практиці корисні поради.

Ялинка й надалі може прикрашати вашу оселю. Для цього слід обтрусити її від голок. Обмазати клеєм стовбур та гілки, а потім рясно обмотати їх різнокольоровими вовняними нитками.

Ялинку можна використати для лікувальної косметики. Наприклад, запарити хвою кропом, прокип’ятити на невеликому вогні півгодини і додати настій у ванну.

Хвоя – один з найкращих екологічних наповнювачів для інтер’єрних подушок.

При застуді вилікує паста з ялинових голок. Для цього їх слід пропустити через м’ясорубку, додати декілька столових ложок меду, ретельно перемішати й поставити в холодильник. Компрес накладати на груди й робити інгаляції.

Зі стовбура вийдуть непогані побутові прикраси. Треба напилити кружалець, склеїти їх між собою та зробити підставку під гаряче.

Гілки ялинки згодяться на присадибних ділянках. Ними можна вкривати рослини від морозів.

Добавить комментарий