Як швидко позбутися гикавки

Погодьтесь, досить незручно, коли нападає гикавка на роботі, під час побачення чи просто в людному місці. І боротися з цією «хворобою» іноді просто неможливо. «Вісті Придніпров’я» зібрали для вас найефективніші способи, як подолати гикавку.

Чому виникає гикавка

Гикавка у людей (і тварин також!) — це прояв нервового тику. Під впливом діафрагмального нерва, який з невідомих причин передає збудження м’язам діафрагми, і виникають ці неконтрольовані спазми. Якщо гикавка виникає рідко, це явище можна вважати нешкідливим. Але іноді вона може бути ознакою важких розладів. Наприклад, люди, які перенесли операцію на шлунку або хребті, часто скаржаться на порушення дихання, яке пов’язане з повторюваними і досить тривалими нападами гикавки.

Часто гикавка має і психологічний характер — вона виникає, коли людина відчуває сильний страх або стрес. У таких випадках гикавка є несвідомою, позбутися її важче. Вона відображає бажання людини уникнути неприємних подій.

Як побороти

У народі кажуть, що треба злякати людину, аби вона перестала гикати. І це не безпідставно, адже коли людина лякається, вона несвідомо вдихає багато повітря. Таким чином — універсальний спосіб – затримати дихання та випити стакан води (також у багатьох випадках допомагає, якщо пити воду через задню стінку склянки, нахиливши тулуб).

Можна випити воду ще одним незвичайним способом. Візьміть склянку з водою і пийте, але при цьому стакан повертайте навколо своєї осі. Неважливо, за годинниковою стрілкою або проти неї. Багатьом цей спосіб допомагає.

Стосовно дихання, можна вдихнути  у паперовий пакет, а коли будете вдихати знову, зробіть вдих з цього пакету. Так ви підвищите зміст вуглекислого газу в крові, і гикавка пройде швидше.

Не менш ефективним вважається спосіб …придушити гикавку зусиллям волі. Гикавку треба «перехитрити», перервати її сталий ритм, ритм дихання діафрагми.

Ще один спосіб —  зупинити гикавку рефлекторно. Для цього  натисніть пальцем на корінь язика, немов ви маєте намір викликати блювоту. Спазм стравоходу допоможе усунути спазми діафрагми.

Також допомагає проковтнути трохи чогось дуже кислого або гіркого. Наприклад, чайну ложку розведеного оцту. Або посмокчіть шматочок лимона. А найбільш екстремальний рецепт — можна розчинити чайну ложку цукру в декількох столових ложках пива і випити цю «смакоту». Також можна з’їсти скибочку зачерствілого хліба.

А от у лікарів є своєрідний спосіб боротьби з гикавкою:  укладення парі на гроші. Кажуть, що цей спосіб жодного разу не підводив. Коли хто-небудь почне гикати, дістаньте гроші, покладіть їх на стіл і укладіть з людиною парі, що в наступну хвилину він гикати вже не зможе. Кажуть, що гикавка проходить моментально!

Гикати все життя

Але взагалі, гикавка – це не жарти! Історія знає випадок, який занесено в Книгу Рекордів Гіннесса, Чарльз Осборн зі штату Айова в США почав гикати в 1922 році. При цьому він вів нормальний спосіб життя, двічі був одружений і встиг стати батьком вісьмох дітей. Але він не знав, як позбутися від гикавки. Перепробувавши всі можливі способи, він так і не зміг впоратися з нею.

Добавить комментарий