Як троє дніпровських студентів створили незвичайний театр (Фото)

Багатий театральний небосхил Дніпра! Ми маємо театри з давньою історією, де змінилося не одне покоління акторів! Маємо артиста, який працює у театрі один і на його спектаклі важко знайти квиток! Наші театри – візитівка міста і його багатство! Часи змінюються і актори створюють театри, відкриваючи нову мову спілкування з глядачем. Одними з таких є “Ґерць”.

16107095_600950963442021_6345893237824079361_o

Ця творча майстерня була відкрита в лютому 2015 року трьома колишніми студентами Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. З того часу вони працюють у різних театральних жанрах, які самі створюють. Завдяки їх наполегливості та таланту, театр отримав визнання не тільки на українських сценах – акторам вдалося показати спектаклі навіть у далекій Австрії. Кожного сезону актори дивують глядачів неординарними виставами. Їм вдається з легкістю відшукувати нові форми театрального мистецтва, створювати оригінальні образи та втілювати їх в життя. Не пустуватимуть театральні майданчики Дніпра і під час зимових свят цього року – “Ґерць” не дозволить. Це особливий час, адже усі діти з нетерпінням чекають приходу різдвяних чудес. Для того, щоб воно відбулося актори створили справжній український вертеп. Маленькі глядачі матимуть змогу поринути у справжню казку та атмосферу таїнства, пронизану українським фольклором та давніми традиціями. А сучасне рішення та глибокий зміст зроблять дійство по-справжньому особливим. У грайливій формі діти познайомляться з одвічними цінностями: взаємоповагою, любов’ю до ближнього та щирістю.

Проте, не тільки дітки матимуть змогу доторкнутися до прекрасного. Адже окрім казок, театральні месники подарують глядачам цикл різдвяних свят який має назву «КОЛЯДАїде…». У нього входить акустична програма «джаз-коляда». У виконанні акторів театру Володимира та Катаріни пролунають усім знайомі колядки та різдвяні тексти сучасних поетів в обрамленні авторської музики. Для поціновувачів традицій актори підготували читання по-справжньому містичних творів Миколи Гоголя у книгарні «Є» та колядування ватагою у Свят-Вечір центром міста. Тож, навіть найвибагливіший глядач відшукає себе у творчості майстерні “ Ґерць”. Оскільки це театр 21 століття, тож і афіша в них сучасна.

А для тих, хто захоче залишити собі щось на згадку від майстерні, митці підготували авторський сувенір, так званий, альбом спектаклів. Ні, ні… нічого спільного з диском він не має. Як зазначає режисер “Ґерцю” Данило Слюсар, це “комплімент” для поціновувачів тактильного. Над його довершеністю працювала їхня команда протягом довгого періоду. Тому концепція, обкладинка, матеріал, форма – усі нюанси зважені та ретельно продумані.

Театр “ Ґерць ”– новий подих українського мистецтва. В їх очах можна побачити біль та щастя, сміливість та страх, пристрасть та ненависть. Вони ті, хто сіє жито на українському театральному полі, даруючи йому нове життя!

Автор: Олеся Боровська