Як у Дніпрі борються з карантинними рослинами
У Дніпрі для боротьби з амброзією використовують агрохімічний метод – екологічно безпечну речовину. Вона не шкодить іншим рослинам та комахам. Засіб використовують у Дніпрі з 2021 року. За цей час він добре себе зарекомендував.
Як розповіли у Дніпропетровській міській раді, було проведено багато досліджень цього препарату. Він має сертифікати безпеки для навколишнього середовища, ґрунту, комах тощо. Цього року обробка почалась у червні. Вже опрацьовано 14 гектарів. Показники дуже хороші. Там, де росла амброзія, – вона посохла, там, де тільки зароджувалась.
З карантинними рослинами та травою у Дніпрі борються і підприємці. Відповідно до правил благоустрою вони мають її скошувати від головного фасада до лінії бордюрного каменю або пішохідної доріжки та на ширину свого приміщення. Якщо це тимчасова споруда, то прилегла територія становить 5 метрів по периметру або також до бордюрного каменю.
Якщо підприємець ігнорує правила, спочатку інспекція видає припис на усунення порушення за певний термін, який залежить від площі території. Після цього інспектор повторно перевіряє. Якщо порушення не ліквідовано, складається протокол та направляється на адміністративну комісію. Штраф за подібне порушення — від 850 до 1 700 грн на розсуд адмінкомісії.
Відповідно до правил благоустрою висота декоративних газонів має бути не більше ніж 5 см, звичайні газони (переважна більшість по місту) – 10-15 см, та лучні газони, балки, лісостеп – до 25 см відповідно.