Як у Дніпрі студенти починають будувати кар’єру

У Палаці студентів Дніпровського національного університету ім. О. Гончара пройшов «День кар’єри» для студентів технічних факультетів. Представники підприємств, переважно ІТ-компаній, ознайомили випускників зі своїми організаціями, провели тематичні презентації і співбесіди, надали перелік перспективних вакансій.

DSC02840_pre

Соціально-економічний захід «День кар’єри» університет проводить кілька років поспіль для забезпечення можливості прямих контактів потенційних працедавців з випускниками й створення умов для ефективного працевлаштування й професійного розвитку молодих фахівців. До організації заходу долучилися відділ зв’язків з виробництвом та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників ДНУ та факультет прикладної математики, партнер заходу – ІТ-компанія «Noosphere Events». Студентам факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем, прикладної математики, фізико-технічного та механіко-математичного факультетів, а також Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ запропонували вакансії півтора десятка потенційних працедавців – IT-компанії та Дніпропетровський обласний центр зайнятості. Під час заходу діяли такі локації: працедавці біля інформаційних стендів своїх компаній безпосередньо спілкувалися зі студентами, паралельно у великій залі Палацу студентів проходила потік-сесія, де кожна компанія презентувала власні інноваційні напрацювання.

DSC02833

Відкриваючи «День кар’єри-2017» в ДНУ, проректор з науково-педагогічної роботи Віктор Куземко побажав старшокурсникам вдалих перших кроків у пошуку роботи: «ІТ – дуже динамічна галузь знань, яка вимагає людей розумних, вдумливих і таких, що прагнуть вчитися протягом життя. Упевнений, що сьогодні зібралися саме такі особистості, – відзначив Віктор Анатолійович. – Бажаю студентам знайти своїх працедавців, роботу, яка б цікавила, дозволяла розвиватися, й приносила користь і собі, і всій країні. Сподіваюся, що відкритий формат нашої зустрічі незабаром переросте у перманентну співпрацю закладів вищої освіти з працедавцями, розпочинаючи від формування освітніх програм до узгодження навчальних планів, створюючи таким чином комфортні умови для випускників на робочих місцях».
Для студентів третіх і четвертих курсів «Дні кар’єри», перш за все – можливість здійснили огляд компаній та в загальних рисах зорієнтуватися, яких компетенцій потребують працедавці від недосвідчених фахівців. А от багато п’ятикурсників уже записалися на курси чи стажування, які запропонували представники компаній, щоб невдовзі мати бажане перше місце роботи.

«Саме зараз перед нами, майже випускниками, постає питання, куди працевлаштуватися, знаходишся, ніби на роздоріжжі: куди йти, що робити? – поділилася розмірковуваннями п’ятикурсниця механіко-математичного факультету Ганна Маренич. – А от коли є можливість поспілкуватися з реальними працедавцями, де пояснять вимоги до нас і запропонують конкретні вакансії, то матимеш можливість, ще навчаючись в університеті, підготуватися належним чином до працевлаштування. Я, наприклад, знайшла для себе дуже привабливу пропозицію від компанії Murka, яка займається розробкою ігор для мобільних платформ і соціальних мереж. Мені здається, що для дівчини це дуже цікаво. Власне, програмісти у цій компанії повинні розробляти програми ігор, а ми, тестувальники, маємо перевіряти їх на помилки. Або якщо влаштуєшся дизайнером у цю компанію, то повинен надати своє візуальне бачення гри».
П’ятикурсник факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем Вадим прийшов на захід, щоб оглянути вакансії і вже записався на курси web-дизайн розробки, які надає компанія RubyGarage, після чого можна легко влаштуватися в цю компанію. «Власне, мені й хочеться бути розробником веб-сайтів, – розповыв юнак. – У попередньому році також відвідував «День кар’єри» в ДНУ, але тоді зрозумів, що ще не вистачає належних знань. Зорієнтувався, що потрібно, і протягом останнього року вивчав такі мови програмування, як HTML, JavaScript й інші, записався на курси англійської мови. Сподіваюся, що це допоможе легше влаштуватися на роботу».

Студент четвертого курсу мехмату Ілля відзначив: «Прийшов подивитися, які є ІТ-компанії у нашому місті та загалом в Україні. Зацікавився компанією AMC Bridge, вона займається розробкою плагінів для систем автоматизованого проектування. Відправлю своє резюме, і після місячного стажування в компанії, можливо, мене візьмуть на роботу».

П’ятикурсника мехмату Влада Петрушевського зацікавила компанія Intetics Inc. «Мені запропонували вирішити тестове завдання на алгоритми будь-якою мовою програмування. Це досить цікаво. Вважаю, що «День кар’єри» – чудовий захід для студентів, адже сьогодні не кожному легко знайти роботу».

За підсумками спілкування у рамках заходу, кількість успішних кандидатів-студентів, які пройшли анкетування від працедавців, склала близько 200 осіб. Тож багато випускників технічних спеціальностей вже отримали можливість працевлаштуватися прямо в стінах університету.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара