Яка ситуація на Дніпропетровщині з захворюваністю на гепатит А
У 2023 році на Дніпропетровщині гепатитом А захворіли 32 людини. За останній час в області фіксували тільки поодинокі випадки недуги. Епідемічний поріг не перевищений. Про це стало відомо під час брифінгу в ОВА.
«Враховуючи підвищення захворюваності на гепатит А в інших регіонах, хочу заспокоїти: на Дніпропетровщині ситуація контрольована. Показники відповідають сезонним рівням та не перевищують середньобагаторічні», – зазначив завідувач відділу Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Денис Кісельов.
Він додав, що фахівці центру постійно моніторять якість води. Станом на зараз у відібраних пробах збудник гепатиту А не виявили.
Втім, джерелом зараження може бути не тільки вода. Найчастіше – це недотримання правил гігієни в побуті. Недуга передається через брудні.
«Треба дотримуватися найелементарніших правил. Мити руки. А не так: щойно тримав в руках гроші й телефон, а слідом схопився за пиріжок. Воду слід вживати кип’ячену або бутильовану, страви – після ретельної термічної обробки. Є й профілактичні щеплення», – наголосила позаштатна експертка з інфекційних захворювань департаменту охорони здоров’я ОВА Валентина Ткаченко.
Вона додала, що гепатит А не переходить в хронічну форму й переноситься достатньо легко. Але може провокувати загострення інших захворювань. Як наслідок – призвести до важких ускладнень.
Гепатит А – це гостре запалення печінки. Інкубаційний період – від 2 тижнів до 50 діб. Серед симптомів – слабкість, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, важкість у правому підребер’ї, жовтяниця. За їх появи треба негайно звернутися до сімейного лікаря.