Які спеціальності вподобали абітурієнти Дніпра
Завершилась вступна кампанія і експерти з Дніпра починають підбивати її підсумки. Країна потребує робітничих спеціальностей. Роботодавці у Дніпрі готові платити молоді великі зарплати одразу по закінченню вузів, а абітурієнти продовжують йти у філологи та економісти, перенасичуючи ринок цими спеціальностями.
Пропозиція та попит
У 2018 році загальнодержавне замовлення становить 191 тис. місць. З них 79 тис. – бакалаврат, 39 – молодший фахівець та 62,5 тис. – магістр. Порівняно з минулим роком загальна кількість замовлення скоротилась на майже 10%. «Це пов’язано з тим, що у нас зменшилась загальна кількість учнів 11 класів, тож, на відповідну цифру зменшилось і держзамовлення. Виходячи з потреб ринку, збільшене замовлення на кількість бюджетних місць на такі спеціальності, як учитель – з 17% до 17,6%, аграрій – з 6% до 6,7%, ІТ-фахівець – з 12% до 12,1%. Це невелике збільшення, але країна потребує саме таких фахівців», – зазначив голова правління «Комітет виборців України» в області Станіслав Жолудєв.
Він також наголосив, що збільшене держзамовлення на природничі науки, математику та статистику. У той же час зменшено кількість замовлення на такі спеціальності, як «Управління та адміністрування», «Гостельно-ресторанна справа». «У нас в першу п’ятірку спеціальностей за держзамовленням входить середня освіта -7,5 тис. місць, медицина – 4,5 тис., комп’ютерні науки – 3,2 тис., правознавство – 3 тис., електротехніка, електроенергетика – 2,7 тис. місць», – сказав Станіслав Жолудєв.
Геть інша картина серед вподобань абітурієнтів. У них на першому місці філологія, потім правознавство, менеджмент, комп’ютерні науки та економіка.
«Ми знову отримуємо ситуацію, коли пропозицій буде набагато більше, ніж попиту, і велика кількість магістрів або бакалаврів шукатиме себе в інших сферах, отримуватиме другу освіту або перекваліфіковуватиметься. Наші люди вважають, що ці спеціальності є найбільш перспективними, а статистика вказує на інші речі», – говорить Станіслав Жолудєв.
Замовлення міськради
Цьогоріч міська рада Дніпра уперше зробила замовлення в ПТУ на підготовку кваліфікованих кадрів для роботи у комунальних підприємствах міста.
«Відкрито набір на понад тисячу бюджетних місць із гарантованим працевлаштуванням. У 2019 році випускники будуть задіяні у роботі комунальних підприємств міста», – зазначив Станіслав Жолудєв.
За його словами, найбільше потребують кадрів КП «Дніпровський електротранспорт», КП «Дніпроводоканал», КП «Місьсвітло». А в 2017 році робітникам підприємств міськради збільшили заробітну платню на 26%, аби зацікавити роботою фахівців. Інші роботодавці пропонують випускникам ПТУ з робітничими спеціальностями значно більшу зарплатню від тієї, яку може отримати студент, щойно закінчивши вищий навчальний заклад.
Анастасія Нефретова