Євробачення-2017 у стилі «петриківки»

Прикрасити «петриківкою» символіку Євробачення-2017 – саме така ідея виникла у студента Львівської національної академії мистецтв та арт-менеджера проекту petrikivka.dp.ua Ігоря Лісного. Ця ініціатива набула розголосу в соц­мережах. Підтримали її не лише користувачі, а й чиновники

Саме те, що об’єднує

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Футболки, диски, браслети, сумки та чохли на мобільні телефони з символікою Євробачення – в стилі «петриківки». Все це може незабаром побачити весь світ. Спочатку Ігор Лісний запропонував зробити Петриків­ський розпис символом європейського музичного конкурсу на своїй сторінці у Facebook та в тематичній спільноті. Як наочний приклад він  використав роботи петриківських майстрів: Олександ­ра Опарія, Олени Ярмолюк та власні. Користувачі соцмережі написали безліч схвальних відгуків. Це надихнуло Ігоря на подальші дії. За його словами,  запити та пропозиції він розіслав на всі загальнодоступні поштові адреси та сторінки у Fаcebook посадовців, які були зазначені як члени оргкомітету Євробачення. Проте відповідей поки що не отримав.  «Чимало  користувачів пишуть, що дуже подобається ідея, а в багатьох і досі дощечка з «пет­риківкою» на кухні висить, хтось у школі малював, тоб­то «петриківка» – це дійсно те наше, рідне та улюблене, що об’єднує, – каже арт-менеджер petrikivka.dp.ua. –  І, напевно, це важливіше для нас самих, ніж для європейців».

Утілити в життя

Про ініціативу студента з Пет­риківки дізналися і в ОДА. Чиновники зв’язалися з ним і висловили бажання допомогти втілити ідею в життя. Губернатор області Валентин Резніченко підтримав починання. «Пет­риківка» – це те, що знають у світі. Тому ідея варта уваги. Дніпропет­ровська ОДА офіційно звернеться до Кабінету Міністрів з таким пропонуванням», – наголосив він. Представлені логотипи, як зазначив Ігор Лісний, не остаточні, а лише пропозиція.  «Якщо «петриківку» все ж таки оберуть для оформлення, то над цим проектом працюватимуть професіонали, а не такі аматори, як я. Але дуже хотілося б, щоб до цієї справи долучилися митці із цього селища», – розповів Ігор Лісний. Згоден приєднатися і Центр народного мистецтва «Петриківка». Його очільник Василь Біленко зазначає, що майстри готові розробити низку цікавих малюнків.  «Пісня, як і Петриківський розпис, – це надбання україн­ського народу. Переконані, що ці дві цінності мають поєднатися в єдине ціле. Ми підтримуємо ініціативу та надамо все необхідне, щоб прикрасити свято музики та співу – Євробачення. Пет­риківські майстри готові до роботи», – каже Василь Біленко. Сподіваємось, що наступного року Євробачення-2017 розквітне всіма барвами нашого рідного Петриківського розпису.

Відгуки користувачів мережі:

Галина Мельниченко : «Петриківка ніколи не знала кріпацтва – їй було надано статус казенної слободи. Це сприяло швидкому зростанню населення. Малюнки ввійшли в побут селян – уявити собі хату в Петриківці без розписів було просто неможливо. Тому в такому логотипі вже негласно буде девіз: Ми, українці, – не кріпаки!»

Юрій Карпюк : «Краще й не придумати! Чудово і патріотично!»

Валентина Портянко : «Дуже гарно і надзвичайно яскраво! Це найкраще, чим повинно запам’ятатися Євробачення в Україні. Сподіваюсь, організатори дослухаються до думки народу і використають «петриківку» в символіці конкурсу».

Людмила Копиленко, фото з Facebook

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *