Юні переселенці та діти бійців АТО навчатимуться у Литві

15 юних переселенців, яких прихистила Дніпропетровщина, та дітей бійців АТО відправилися до Литви. Майже рік восьмикласники вчитимуться у вільнюській міжнародній школі. Окрім насиченої освітньої програми хлопцям та дівчатам обіцяють розваги та екскурсії. Проводжали мандрівників у подорож батьки, радник голови ОДА Віталій Литвин та Почесний консул Литовської Республіки у Дніпропетровську Віталій Півняк.

Переселенци2

На залізничному вокзалі стоїть чимала група людей – діти горнуться до старших, схвильовані батьки роздають останні настанови. Через кілька хвилин відправляється потяг, який доставить хлопців та дівчат до Києва, звідти літак – до Вільнюса. Майже рік восьмикласники житимуть та навчатимуться у міжнародній школі «Вільнюський дім литовців». У передчутті нових вражень і 15-річний переселенець з Донбасу Саша Корчун.

Переселенци3
«Я хочу дізнатися багато цікавого, познайомитися з новими людьми, отримати натхнення. Мої батьки хвилюються за мене, але я їх заспокоюю, кажу, що все буде добре, приїду живий-здоровий», – розповів хлопчик.
Велика група підтримки у 13-річного Вадима. Проводжати хлопчика до Литви прийшли мама, дідусь, молодші брат та сестричка. Найбільше за сина переживає Юлія. Мама вперше відправляє Вадима самого в іншу країну, та ще й так надовго. Проте такій можливості жінка рада.

переселенци4
«Я щаслива, що мій син долучився до цієї програми. Для дітей це, в першу чергу, досвід. Вони подивляться, як живуть в іншій країні. А у майбутньому  зможуть втілити позитивні моменти для процвітання нашої держави», – сказала Юлія Чебан.

переселенци5
Подорож до Литви – це не тільки навчання, підтвердив радник голови ОДА Віталій Литвин.
«До групи входять переселенці з Донбасу та діти бійців АТО. Вони постраждали від бойових дій на сході і зараз потребують реабілітації. Діти побачать прекрасну європейську країну, будуть спілкуватися з однолітками, отримуватимуть якісну освіту – це теж свого роду реабілітація, яка дозволяє відволіктися від жахів війни», – сказав він.

пересенци6
Окрім навчання, на дітей чекає насичена розважальна програма.
«Це вже друга група школярів, яку ми відправляємо до Вільнюса. Минулого року 15 дітей вже пройшли навчання в Литві. Це була прекрасна програма: цікавий навчальний процес, виставки, екскурсії, культурні заходи, зустріч з Президентом Литви», – розповів Віталій Півняк.
Такий проект став можливим завдяки співпраці Дніпропетровської ОДА з Почесним Консульством Литовської Республіки в Дніпропетровську. Усі витрати на навчання та проживання школярів взяла на себе Литва, а швидко оформити документи та організувати поїздку допомогла облдержадміністрація.

Залишити відповідь