Юристи консультують: чи має право господар змінити цільове призначення землі
Я власниця земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення садівництва. Я хочу побудувати будинок на цій землі, тому планую змінити її цільове призначення. Чи маю я на це право і яка процедура зміни цільове призначення?
На дане питання відповідає юрист Костенко Оксана Миколаївна:
Маєте право. Зміна цільового призначення земельної ділянки приватної власності здійснюється за ініціативою власника земельної ділянки. Для першого кроку вам необхідна нотаріально засвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, вами підписана. Саме ця заява і буде підставою для розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення землі на наступному кроці. Розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, не потребує отримання дозволу жодним органом влади. Для розробки проекту землеустрою про зміну цільового призначення необхідно звернутися в землевпорядну організацію, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку землевпорядної документації (проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки).
Розроблений проект зміни цільового призначення необхідно погодити в наступних організаціях: місцеве управління Держгеокадастру; місцевий відділ архітектури та містобудування; інші організації (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології тощо) в окремих індивідуальних випадках. Строк погодження протягом десяти робочих днів з дня одержання ними проекту землеустрою .
Необхідно також розуміти, що наявність затвердженого плану зонування території або детального плану території є обов’язковою в ході погодження проекту зміни цільового призначення Відповідно до статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території або детальному плану території забороняється. З’ясувати, чи було затверджено такі документи щодо вашої місцевості, можна в міськраді (сільраді, селищній раді), якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту. Якщо ділянка знаходиться за межами населеного пункту, то звернутися до місцевої райдержадмінінстрації. Якщо детальний план території не розроблявся раніше, його розробку можна замовити окремо. Після розробки та узгодження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, даний проект подається на затвердження до відповідної ради чи райдержадміністрації. Вони приймають рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні проекту землеустрою. Відмова у затверджені проекту землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку.
Отримавши рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, вам необхідно внести зміни до системи Державного земельного кадастру та отримати витяг з Державного земельного кадастру.Після цього, необхідно звернутися до відділу Державної реєстраційної служби та зареєструвати право власності на свою земельну ділянку з новим цільовим призначенням та отримати нове свідоцтво та витяг про право власності.
Якщо у Вас виникли юридичні запитання – пишіть: jurist24.7@gmail.com і ми дамо вам відповідь.