Юристи консультують: все про прийом на роботу з випробувальним терміном

Я хочу влаштуватися на підприємство охоронцем, але мені пропонують працевлаштування з випробувальним терміном. Чи маю я право відмовитися від випробувального терміну? На дане питання відповідає Костенко Оксана Миколаївна юрисконсульт ТОВ ЮК «Юрист 24-7».

За угодою сторін при укладенні трудового договору (контракту) працівникові може бути встановлено випробування з метою перевірки його відповідності роботі, яка йому доручається. Це правило міститься у статті 26 Кодексу законів про працю України і застосовується тільки щодо осіб, що приймаються на роботу. Випробування встановлюється незалежно від кваліфікації і досвіду працівника. Умова про випробування може бути включена в трудовий договір тільки: при укладенні трудового договору, у результаті угоди сторін, з метою перевірки відповідності працівника роботі. Прийом на роботу з випробувальним терміном буде вважатися законним, якщо умова про випробування: письмово зафіксована у трудовому договорі та продубльована у наказі про прийом на роботу, з яким працівник ознайомлений під розпис до початку роботи і згоден зі змістом наказу та умовами роботи.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Але якщо ви підпадаєте під категорію працівників, на яких не поширюється період випробування, то ви не повинні його проходити. Відповідно до частини 3 статті 26 Кодексу законів про працю України: випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи; осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок; одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців; осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

Якщо у Вас виникли правові запитання – телефонуйте – 0961714209, 0933545165, або пишіть запитання: jurist24.7@gmail.com і ми дамо вам відповідь.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!