Юристи консультують: Як змусити поліцію вчинити слідчі дії?

Я звернувся до поліції із заявою про викрадення майна та проникнення в будинок сусідом, проте жодних слідчих дій вчинено не було, мене навіть не опитали, згодом, сказали що «матеріали списані в ЖЕО». Як мені діяти надалі?

Відповідно до положень ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

На практиці, перед внесенням відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань керівник органу досудового розслідування визначає попередню правову кваліфікацію і працівника, який проводитиме розслідування. Відповідь «матеріали списані в ЖЕО», на практиці означає що уповноважена особа прийшла до висновку про відсутність у вашому зверненні інформації про склад злочину, а отже, ці відомості не будуть внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань і слідчі дії проводитись не будуть.

Проте, відповідно до статей 303, 304 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, протягом десяти днів з моменту вчинення бездіяльності.

Судова практика, здебільшого, свідчить про задоволення вимог скаржників у такій категорії справ, суд вказує на те, що недоцільно робити висновок про відсутність ознак складу злочину до проведення слідчих дій.

Після внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань вимагайте проведення конкретних слідчих дій (допит, обшук майна, огляд місцевості, приміщення та інше). Клопотання про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов’язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій, також може бути оскаржено на досудовому провадженні.

Підсумок: Вам необхідно зареєструвати в місцевому суді скаргу, з вимогою про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Після внесення відомостей до ЄДРДР вимагайте проведення конкретних слідчих дій, а у випадку відмови у їх проведенні також оскаржуйте таку відмову.

Якщо у Вас виникли запитання телефонуйте – (050) 571-21-50; (097) 241-56-34; або пишіть запитання: dnepropetrovsklawyer@gmail.com і ми дамо вам відповідь у наступному номері.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь