З 1 грудня у Дніпрі вас оштрафують, якщо не приберете за собакою

Згідно з новими правилами з 1 грудня собаки при вигулі повинні бути на повідку, а в місцях скупчення людей і в громадському транспорті  ще й у намордниках. За порушення співробітники поліції можуть скласти протокол і оштрафувати власників.

У Дніпрі у деяких зелених зонах будуть побудовані спеціальні майданчики, де тварину можна буде спустити з повідка, аби вона побігала з «друзями». Але особливо важливий момент стосується екскрементів. Які залишаються після таких прогулянок. Не секрет, що це є певною проблемою для нашого міста. Відтепер городяни під час вигулу вихованців повинні будуть прибирати екскременти за тваринами. Ця ж норма стосується і кінних поліцейських, якщо під час патрулювання кінь залишив «сюрприз» на дорозі.

Якщо ж власник собаки з якихось причин не прибрав за твариною, його оштрафують за порушення правил благоустрою. У перший раз від 300 до 650 грн, далі штраф зросте до 1500 грн. У громадських місцях встановлять спеціальні контейнери, придатні і для звичайного сміття, і для екскрементів тварин. Зверніть увагу, що пластикові мішечки і совочки для таких процедур господар тварини повинен мати свої.

Ще один не менш важливий пункт, як чіпування домашніх тварин також вступає в дію з  1 січня. Зробити це можна буде в будь-якій ветеринарній клініці. Чіпувати обов’язково треба собак. А от котів – за бажанням. Вартість процедури  від 240 до 280 грн. На чіпі буде інформація про вихованця і господаря, і в разі втрати тваринного можна буде легко встановити його «місце проживання». Втім, якщо власник тварини не стане чіпувати свою тварину, ніякого покарання за це не передбачено, адже ця процедура має на меті саме захист вашої тварини від викрадення чи просто легкий спосіб розшукати її.

Залишити відповідь