З 1 січня у Дніпропетровську вартість повірки водомірів включено в єдиний тариф на воду, – Лисенко

 

З початку нового року повірку водомірів проводитимуть на дому. Дніпропетровськ став четвертим містом України, де впроваджується така практика. За словами в.о. заступника міського голови Михайла Лисенка, необхідність виникла через велику кількості звернень громадян – дніпропетровці активно скаржаться на роботу міськводоканалу. Тепер процедура повірки, яку проводять раз на 4 роки, стане простішою. Про це Михайло Лисенко розповів під час прес-конференції.

За словами Михайла Лисенка, більше 30% скарг пов’язані з процедурою проведення повірки лічильників. Раніше для цього потрібно було викликати представника водоканалу, який розпломбують прилад. Після цього потрібно було самостійно знайти слюсаря, який зніме водомір. Потім необхідно було відвести пристрій в міськводоканал і забрати його звідти через 2-3 тижні.

«Тепер повірка відбуватиметься без зняття самого лічильника. Це імпульсні прилади, які здійснюють контроль за роботою самого водоміра. І їздити нікому нікуди вже не треба. Тим більше, що зараз повірка водоміра коштує більше 190 грн », – розповів Лисенко.

З 1 січня середня ціна, яку закладено в тариф, – 19 копійок. Тобто за місяць середньостатистична сім’я, де витрати води становить приблизно до 10 кубів на місяць, заплатить 1 грн 90 коп. Відповідно, вартість за 4 роки становитиме близько 100 гривень. Все залежить від загальної витрати води.

Разом з тим, послуга не поширюється на людей, які мешкають у приватному секторі. За словами Михайла Лисенка, від ідеї відмовилися, оскільки у цієї категорії мешканців набагато більші витрати води. Проводити перевірку вони будуть наступним чином:

«Зараз водоканал оголошує тендер. Думаю, з наступного року у нас буде кілька компаній, які здійснюватимуть перевірку водомірів на дому. Ці люди зможуть туди звернутися, щоб провести перевірку та отримати відповідні документи», – пояснив Лисенко.

В.о. заступника мера Дніпропетровська також розповів про те, як змінилися тарифи. За його інформацією, тариф водопостачання з 4 грн 68 коп змінився до 5 грн 05 коп для приватного сектора і до 5 грн 57 коп для багатоквартирних будинків.

Послуги водовідведення для приватного сектора коштуватимуть 3 грн 67 коп. Для багатоквартирних будинків – 4 грн 5 коп.

 

Залишити відповідь