З 1 жовтня можуть подорожчати соціально важливі продукти

Кабмін затвердив пілотний проект, за яким до кінця 2017 скасовується держрегулювання цін на соціально значущі товари. Тому недорогі продукти, вартість яких контролювала держава, з 1 жовтня можуть подорожчати. Повідомляє “Сьогодні”.

Прем’єр Володимир Гройсман назвав скасування «антикорупційним кроком», який дозволить усунути ще один інструмент тиску на роздрібну торгівлю. Зараз роздрібна торгівля не має права встановлювати на них націнку до оптової вартості вище 10-15%. Наприклад, на хліб, борошно, м’ясо націнка не вище 10%, на крупи, молоко, масло – не вище 15%.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

В даний перелік входить мінімальна кількість товарів, які необхідні людині для того, щоб не залишитися голодним і отримати достатньо калорій і вітамінів. Згідно з постановою Кабміну №1548 від 1996 р до переліку соціально значущих продуктів входять:

молоко жирністю 2,5%,

сметана (15%),

сир (9%),

масло вершкове (72%),

олія соняшникова,

яловичина і свинина 1 категорії (з кістками),

ковбаса варена 1 сорту,

птах (тушки),

хліб пшеничний з борошна 1 сорту,

хліб житній та житньо-пшеничний,

борошно пшеничне вищого гатунку,

макарони з борошна 1 сорту,

гречка,

яйця (1 сорт),

цукор,

картопля,

капуста свіжа,

цибуля,

буряк,

морква.

Фахівці зазначають, що треба розрізняти категорії продуктів, на які чітко встановлена ​​регульована ціна, – це молоко жирністю 2,5%, сметана (15%), вершкове масло (72%). Під регулювання підпадає і, наприклад, вся варена ковбаса 1-го сорту, все м’ясо 1-ї категорії (з кістками), тушки курей. Наприклад, зараз у продажу важко знайти  молоко жирністю 2,5%, є тільки 2,6%, ряд виробників випускає сметану жирністю 18%, масло 73%. Це не заборонено. Відповідно, ці продукти вже не підпадають під регулювання, і торгівельні мережі ставлять ціну, виходячи з конкуренції. Тому для молочної продукції картина істотно не зміниться. А от повне скасування регулювання може стати причиною цінового зростання на деякі товари. Серед них: яйця, борошно, недорогі макарони, м’ясо з кістками (грудинка, ребро), варені ковбаси, хліб простої рецептури.

Тобто те, що входить у щоденний раціон мало захищених верстви населення – пенсіонерів, переселенців, багатодітних та неповних сімей. Що стосується овочів для борщового набору, то на них скасування цінового регулювання не повинна позначитися, оскільки продавці зацікавлені, аби овочі не залежувались на прилавках і не псувалися.

Антимонопольний комітет не займається розслідуваннями ситуації на споживчих ринках, і природно, що скасування регулювання матиме свої наслідки. Скасовувати його потрібно, але через пару років, коли ситуація в країні покращиться.

«Зараз рівень життя істотно впав, дешеві продукти  особливо затребувані, і якщо скасувати на них регулювання, ціни підуть вгору набагато швидше», – прогнозують експерти.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *