З рекордом і танцями: на Дніпропетровщині провели особливий фестиваль (Фото)

Цими вихідними Покровська об’єднана територіальна громада, що на Дніпропетровщині, провела перший щорічний багатожанровий фестиваль «Fest-party у селянській хаті». Він став переможцем у рамках конкурсу культурно­мистецьких проектів «Малі міста – великі враження». Приводом для свята стала значуща історична подія: саме у вересні, 76 років тому, селище Покровське було визволено від нацистських загарбників.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Масштабне дійство

Унікальність децентралізаційного дійства полягає в масштабності та різножанровому спрямуванні. На фестивалі «Fest-party у селянській хаті» за кращий виступ змагалися 450 учасників. Зважаючи на значну кількість номерів, його доцільно проводити на різних локаціях, що й було передбачено у програмі заходу. Таланти Дніпропетровщини, різні за віковою категорією, радували гостей свята танцями, співом, виконанням музичних та етнічних творів, художнім читанням, інструментальною музикою, сувенірно-виставковим мистецтвом та приготуванням різних смаколиків, символічних для даної місцевості. Кожен зміг обрати для себе улюблений жанр та місце його презентації.

Родзинкою Покровщини є саме сувенірно-виставкове мистецтво. У рамках фестивалю були представлені вироби з природних, екологічно чистих матеріалів (лоза, сорго, очерет, солома, дерево, трава, квіти тощо). Також тут можна було відвідати майстер-класи із виготовлення дідухів, ляльок-мотанок, екосвічок…

Культурна «столиця»

Усіх гостей, учасників та членів журі заходу радо вітала селищний голова Світлана Анатоліївна Спажева. «Багатожанрове дійство ми влаштовуємо вперше. Воно відбу­вається за підтримки Міністерства культури України, в рамках проектів «Малі міста – великі враження». Сьогоднішній день – особливий, і наш фестиваль – це подарунок громаді з нагоди 76-ї річниці визволення нашого селища від фашистських загарбників. Я горджуся тим, що наша Покровщина стала своєрідною культурною столицею країни, адже на сцені виступають  художні колективи та митці з різних куточків Дніпропетровської, Запорізької, Хмельницької та Кіровоградської областей. Ми пишаємося тим, що сьогодні вранці установили національний рекорд України. Це тин, що ми разом із вами сплели, протяжність якого 150 метрів», – зазначила Світлана Анатоліївна.

Рекорд України

Перебуваючи на святі, кореспондент «Вістей» не могла оминути увагою тин, про який розповідала селищний голова.

Рекорд України установлений Покровською об’єднаною територіальною громадою у категорії «Масові заходи, розміри». Так, на цент­ральній площі селища був представлений один із напрямів ландшафтного дизайну і садової архітектури – найдовший декоративний тин в Україні з природного матеріалу. Він являє собою горизонтальну легку природну огорожу, сплетену із безлічі тонких прутиків лози, заввишки 70 см, завдовжки 150 метрів із 400 штук стовпів, виготовлений руками працьовитих жителів ОТГ. Тин оздоблений декоративно-ужитковими виробами, квітами та різнотрав’ям, глечиками, горщиками, колосками з пшениці, соняхами, що притаманні сільському краю.

Всі урочистості відбулися святково. По закінченню конкурсів учасникам вручили дипломи, нагороди та гран-прі. Невеличке смт Покровське здивувало щедрою гостинністю. «Fest-party у селянській хаті» ще довго продовжувався танцями та співом щасливих учасників і гостей.

Активне Покровське

На території Покровської громади діє 27 вокальних та 5 хореографічних колективів, ансамбль «Екзотика», поетичний клуб «Ліра», Покровська дитяча музична школа. Також є історико-краєзнавчий музей. Результати роботи краєзнавців, місцевих письменників та поетів можна побачити у Покровській бібліотеці. «Тут функціонує інформаційно-туристичний центр селища Покровське, представлені авторські книги, добірка найкращих фотографій місцевості, перший літературно-мистецький покровський альманах, збірки віршів та оповідань про рідний край талановитих покровчан. Серед представників даного центру є працівник Вікіпедії. Бібліотека також унікальна своєю зоною для навчання та відпочинку: коворкінг-центр, місце для проведення тренінгів, безоплатний Інтернет, комп’ютери, проведення сімейних кінопоказів тощо», – розповіла директор КЗК «Покровська бібліотека» Віра Іванівна Штепенко.

Маргарита Сопільняк,

фото автора

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!