За місяць ціни на цукор в Україні зросли на 12%

Середня оптова ціна на цукор на внутрішньому ринку України в період з 8 жовтня по 4 листопада зросла на 12%. Про це йдеться у повідомленні ДП «Держзовнішінформ», пише «Українська правда».

Як наголошується, підвищувальні тенденції пов’язані, як з необґрунтованими спекуляціями щодо можливого дефіциту цукру в цьому сезоні, так і з реальним зростанням собівартості виробництва даного продукту в зв’язку з девальвацією гривні.

«У зв’язку зі скороченням посівних площ під цукровим буряком, а також складних погодних умов цього року прогнозується урожай цукрових буряків значно менший, ніж у минулому, і, відповідно менший обсяг виробництва цукру», — йдеться у повідомленні.

У прес-службі також наголосили, що перехідні запаси товару з минулого сезону, менший обсяг споживання продукту в цьому сезоні і більш висока цукристість коренеплодів, відповідно більший вихід готового продукту з них, повинні перешкоджати зростанню цін на ринку.

«Незважаючи на непогану врожайність цукрових буряків в цьому році, її цукристість, практично одного рівня оцінки споживання та пропозиції цукру в поточному сезоні ціни на нього в Україні будуть все-таки рости через зростання цін на імпортні складові собівартості виробництва даного продукту по мірі девальвації гривні», — заявив експерт «Держзовнішінформу» Антон Порембський.

Добавить комментарий