Замість сміття – квіти: на Дніпропетровщині реалізовують новий проект (Фото)

Учні Слобожанського НВК № 1 навчають однолітків, молодших школярів та навіть дорослих слобожанців, у першу чергу своїх батьків, сортуванню сміття. Діти визначили для себе пріоритетом у житті: «Хочемо жити в чистій країні!».

Директор школи Світлана Голєндяєва розповідає: «Це вже не перша ініціатива, яку втілюють в життя наші учні, так у нашому закладі за ініціативи старшокласників з’явилось шкільне радіо, дендропарк, тир. Адже ми вчимо дітей бути відкритими для нових знань і інновацій, крокувати в ногу з часом, і навіть випереджаючи його. А головне, що наші педагоги прагнуть донести дітям – це те, що саме вони господарі на цій землі, в їхніх руках завтрашній день».

сміття Слобож

Такий позитивний досвід школярів уже не раз відзначався на обласному та навіть Всеукраїнському рівнях. Днями учень 11 класу Микита Сірідюк, автор наукової роботи МАН «Сортуй сміття, щоб покращити життя», отримав чергову перемогу на обласному конкурсі юних натуралістів – 2019 за напрямком «Практична природоохоронна робота та екологія» в номінації «Живи, Земле» – почесне І місце.

Ідея сортування сміття поширилась на всю школу. Сьогодні діти не тільки сортують, а й на зароблені кошти перетворюють подвір’я школи на територію квітів і краси.

«Діти зрозуміли, що досить нам рівнятись на Європу і вирішили довести, що ми гідні бути центром Європи та показувати приклад іншим країнам, як жити в гармонії з природою, — розповідає вчителька Валентина Половець, — так і народилась ідея за виручені кошти від сміття купувати квіти — тюльпани та нарциси, які вже навесні порадують своїм буйним цвітом і діточок, і дорослих».

Діти та вчителі взяли активну участь у Бюджету участі Слобожанської селищної ради. До речі, Валентина Половець стала автором проекту «Розділи сміття, щоб покращити життя!», в рамках якого були виготовлені інформаційні листівки з правилами сортування відходів.

Нещодавно в Слобожанській громаді був проведений ЕКО день, на якому активісти школи проводили майстер-класи для жителів громади із сортування сміття. «А ще ми з активною групою школярів-однодумців проводимо майстер-класи із сортування сміття для учнів початкової школи та навіть дитячих садків нашої громади», — ділиться досвідом Микита Сірідюк.
Слобожанська ОТГ однією з перших звернула увагу на важливість вирішення питання щодо поводження з твердими побутовими відходами. Була затверджена Програма покращення надання якості послуг поводження з ТВП на території Слобожанської ОТГ. У рамках співпраці з Програмою DOBRE були закуплені металеві та картонні контейнери для роздільного збору сміття. Та головним завданням залишається не лише забезпечити людей умовами для сортування, а переконати громадян сортувати сміття.

Тому дякуємо вам щиро, діти, за здобутий досвід та позитивний приклад для жителів нашої громади та всієї України. Адже сюжет про сортування сміття в Слобожанському вже переглянули телеглядачі 34 каналу, а днями сюжет про учнів Слобожанського НВК №1, які не хочуть миритися із забрудненням планети і власним прикладом закликають людей приєднатись до руху «За чисте довкілля», покажуть і на телеканалі ТРК «Україна». Сподіваємось, приклад дітей надихне дорослих на серйозне ставлення до кричущих проблем екології.

Таміла ЖОРНЯК