Завтра на Дніпропетровщині залунають сирени – щорічна перевірка

 

 

Завтра з 13:55 до 14:00 на всій території області мають запрацювати сирени цивільного захисту. Вони сигналізуватимуть близько 3 хвилин. Не хвилюйтесь, це щорічна перевірка системи централізованого оповіщення населення. Про це повідомив начальник управління цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Коваленко.

«Увага всім!» – так називається сигнал оповіщення, який ви почуєте завтра. Насправді він означає, що треба негайно включити телевізор або радіо: «Якщо є радіоточка – потрібно включити її. Якщо ні – попередження про умовну надзвичайну ситуацію буде передавати Дніпропетровський обласний державний телеканал, а також 34-й, 11-й канали, з якими ми тісно співпрацюємо, та радіостанції FM-діапазону», – пояснив Сергій Коваленко.

У засобах масової інформації протягом 5 хвилин пояснять, що трапилося в області, районі чи у конкретному місті і що потрібно робити. «Інформуватимуть і завтра. Але не забувайте, що це перевірка системи централізованого оповіщення. Тому, панікувати не варто», – зазначив Сергій Коваленко.

Всього в систему оповіщення входить 665 сирен. 410 з них запускаються централізовано з пункту управління керівника територіальної підсистеми цивільного захисту, яким є голова Дніпропетровської ОДА. Там є можливість ввімкнути або всю сигнальну мережу, або – в окремих районах і містах. Ще 255 сирен знаходяться на підприємствах області та включаються автономно: «За їх допомогою підприємства і установи сповіщають своїх працівників і людей, що проживають неподалік, про надзвичайну подію на підприємстві», – зауважив Сергій Коваленко.

Залишити відповідь