Жителів Дніпра закликають не купувати в’ялену рибу

Не купувати в’ялену чи копчену рибу на стихійних ринках і дотримуватися санітарно-гігієнічних правил у її приготуванні вдома. З такою порадою до жителів Дніпра  звернувся інфекціоніст міської клінічної лікарні №21 ім. професора Є.Г. Попкової Володимир Чумак.

«Ботулізм – гостре інфекційне захворювання з ураженням нервової системи. Шлях передачі інфекції — через харчові продукти, які пройшли недостатню хімічну обробку. Як правило, відповідні бактерії знаходяться у в’яленій чи копченій, непатраній рибі, консервах або домашній консервації. Тому, аби не підхопити цю важку недугу, не слід купувати рибу доморобного приготування на стихійних ринках, а також треба ретельно мити продукти та піддавати їх термічній обробці при консервації», – розповів Володимир Чумак.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Клінічні симптоми ботулізму можуть проявлятися від декількох годин до десяти днів після вживання неякісних продуктів. Серед перших ознак – сухість у роті, підвищення температури. Далі можливе сильне відчуття клубка у горлі, при якому людині важко ковтати; гостра дихальна недостатність, а також порушення зору.

За словами інфекціоніста, у ботулізму висока летальність, особливо якщо вчасно не ввести протиботуліновий антитоксин. Цього року Дніпро отримав 20 доз такої сироватки.

«Тому при погіршенні самопочуття та перших ознаках ботулізму слід негайно звертатися до лікарів. Чим швидше введуть спеціальну сироватку, тим швидше буде нейтралізований токсин, а значить і хворий скоріше одужає. На щастя, цього року по Дніпру випадків ботулізму не зафіксовано, а в області їх – три», – додав Володимир Чумак.

 

Фото: pixabay

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!