Зміна топонімів на Дніпропетровщині: перегляд триває

Аби міста і райони остаточно позбулися нагадувань про радянське минуле, культурні діячі, історики та викладачі, які входять до складу спеціальної робочої групи, уважно переглянуть назви всіх вулиць, проспектів і парків регіону. Нині вони тільки у Дніпропетровську вже відшукали близько десятка топонімів, що необхідно перейменувати.

Потрібна ­корекція 

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

В обласному центрі дана робота ведеться активно. Тут сьогодні вже 322 перейменованих топоніми, але є ще назви, що потребують корекції. «Слід перейменувати вулицю Калінінград­ська, вулиці на честь маршалів: Конєва, Гречка, Малинов­ського, Тимошенка. Змінить назву й вулиця Ширшова. Хоча раніше вона називалась Торгова, ми пропонуємо перейменувати її на Міхновського», – розповів на нещодавній зустрічі з журналістами член спеціальної робочої групи з найменування і перейменування при ОДА, доктор історичних наук, професор кафедри історії України, декан історичного факультету, член робочої групи комісії міської ради з на­йменування і пере­йменування вулиць Сергій Світленко.

Науковці планують перейменувати деякі топонімічні назви у населених пунктах для їх урізноманітнення. Так, наприклад, майже в кожному селі є вулиця Колгосп­на. Та чи не варто її назвати на честь видатних особистостей цієї місцини, району? Робоча група розглянула й наймення на честь  героїв Другої світової: Зої Космодем’янської, Лізи Чайкіної. Одначе вирішила не міняти зазначені назви, оскільки ці люди вели боротьбу з нацизмом і віддали життя за свободу народу.

Внесуть ­пропозиції

Нові назви отримають вулиці і в 13 містах та 22 районах області. У деяких населених пунктах робота комісій із декомунізації проведена активно, а ось у Кривому Розі офіційно практично нічого не перейменували, хоча від городян і ГО там уже наді­йшли понад 300 пропозицій щодо зміни місцевих топонімів. Тож робота триває.

Комісія найближчим часом представить свої пропозиції голові ОДА, а той до 21 травня повинен підписати рішення про перейменування топонімів.

Корисно ­знати

До речі, нещодавно Дніпропетровська міськрада оприлюднила корисну інформацію для містян щодо декомунізації. У довідці, зокрема, йдеться про таке:

– Після перейменування не потрібно спеціально звертатись до органів Державної міграційної служби, щоб зробити відмітку про нову адресу. Такі зміни можна зробити, коли буде зручно, наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото.

– Не потрібно спеціально міняти документи на авто та номерні знаки. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта.

– Не потрібно спеціально змінювати правовстановлюючі документи на майно. Всі необхідні зміни можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно власникові, наприклад, коли той бажає переїхати. Документи на право власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, в яких указані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче вчинити нотаріальні дії із нерухомістю.

Анфіса Букреєва

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *