Зоряна зала і виставки: у Дніпрі планетарій готується до відкриття (Фото)

У дніпровському планетарії закінчили капітальний ремонт. Його цілком оновили як ззовні, так і всередині. На сьогодні планетарій у Дніпрі є найсучаснішим і технологічним не лише в Україні, а й серед країн пострадянського простору. Проєкт з модернізації планетарію реалізувала громадська організація «Асоціація Ноосфера» спільно з Аерокосмічним музейним центром культури та освіти молоді. Повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.

Під час ремонтних робіт ззовні серед іншого було укріплено підпірну стіну, облаштовано пандуси, а всередині будівлю цілковито оновили із заміною комунікацій, інженерних систем, переплануванням приміщень. По всій будівлі влаштували потужну систему очищення повітря.

У фойє планетарію зробили виставкову зону, де розмістили інфографіку історії вивчення астрономії та дослідження космосу, проєкційну пісочницю з кінетичним піском, на якому зображення космічних об’єктів адаптується під рельєф поверхні. Також там є Місячний глобус, створений за реальними картами поверхні Місяця, інсталяція космічних артефактів, зони доповненої реальності. Трохи згодом тут також з’являться столи з інтерактивними панелями. Планується, що експозиції у виставковій залі постійно оновлюватимуться. Окрім того, зробили навчальну зону для проведення різних воркшопів, майстер-класів.

Справжня родзинка нового планетарію – модернізована зоряна зала, де встановили нові, зручні крісла, оновили підлогу, стіни, улаштували освітлювальну та звукову системи. А найголовніше – це новий надсучасний купол, який не має жодних стиків. Також встановлено 6-ти LED-проєкторну проєкційну систему, яка дозволяє демонструвати відео в найпотужніших форматах з ефектом присутності. Контент створюватиметься за допомогою унікального інтерактивного комплексу – цифрового астросимулятору. Система керуватиметься не механічно, як раніше, а за допомогою планшета.

«Новий планетарій – один із комплексів нашого пасіонарного транслювання трансформації знань, завдяки чому можливий економічний підйом, розвиток економіки, підприємств, галузей. Наша місія і бажання – віддавати себе суспільству. Планетарій хотіли створити таким, щоб він став точкою тяжіння як для самих мешканців, так і гостей міста. Щоб дніпряни пишалися, що у місті є такий технологічний хаб», — підкреслив голова громадської організації «Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь під час презентації закінчення ремонтних робіт у планетарії.

Він також додав, що на задньому подвір’ї планетарію планується створити додатковий майданчик, де буде виставка зразків ракетно-космічних виробів Південного машинобудівного заводу з інтерактивними панелями.

Наразі співробітники планетарію вивчають нову систему і готують програми для відвідувачів. Планується, що планетарій розпочне працювати з грудня. Спершу його відвідають школярі цілком безкоштовно, а потім уже й усі охочі. Придбати квитки можна буде онлайн або через термінал у планетарії.

Астроном Людмила Марченко працює в дніпровському планетарії вже 45 років.

«З оновленням планетарію, усього оснащення зростає і рівень вимогливості до нас, співробітників, але це жодним чином нас не лякає. Ми готові до опанування нової системи і вже почали це робити. Новий купол у зоряній залі – це складний інженерний витвір. Окрім нового спорудження, ми отримали унікальний інструмент, за допомогою якого можна наглядно демонструвати будь-який процес у Всесвіті. Із нетерпінням чекаємо на відкриття оновленого планетарію і глядачів», — наголосила Людмила Марченко.