10 джерел алергії у вашому будинку

Ви алергік? Що ж, будьте обережні, тому що джерела виникнення алергії підстерігають нас всюди. Такі фактори, що сприяють розвитку алергічних реакцій, як цвіль, пил і шерсть тварин, можуть таїтися в найнесподіваніших місцях. Отже, давайте дізнається про 10 головних джерел алергії, які можуть перебувати прямо у вас під носом.

Кімнатні рослини

Будьте дуже обережні з ними. Цвіль може з’явитися в горщиках і перейти на підлогу. Щоб цього не сталося, зістригайте мертве листя і використовуйте піддони для квіткових горщиків або блюдця, щоб не заливати квіти при поливі.

Домашні тварини

Так, ми їх любимо, але іноді вони можуть доставляти неприємності. Алергію дуже часто пов’язують з вихованцями, але їх шерсть не завжди є її головною причиною. Головне джерело алергії – протеїн, що міститься в слині, сечі і лупі тварин, яка, до речі, літає всюди і приземляється на наші килими, меблі та постіль. Шерсть може бути джерелом алергії, якщо на ній збираються такі алергени як, наприклад, пил або пилок. Не пускати тварину в спальню допомагає лише частково, тому що алергени спокійно “сновигають” по будинку, переміщаючись по повітрю. Порада: прибирайте квартиру частіше і мийте руки після того, як пограли з собакою.

Килими та паласи

Килими та паласи в будинку можуть грати роль, про яку, можливо, ви навіть і не підозрювали. Вони збирають пил і стають домівкою для кліщів – дуже відомого джерела алергії. Щоб позбутися цієї проблеми, можна чистити квартиру за допомогою пилососів з фільтром HEPA або просто викинути старі килими. Вологість в кімнаті не повинна перевищувати 55%. До того ж, потрібно регулярно провітрювати кімнати.

Книги

Ваша їжа для мізків – потенційна їжа для шкідників. У книжковому пилі можуть ховатися кліщі, цвіль і інші подібні мікроорганізми. Якщо ви підозрюєте, що ваша алергія викликана книгами, спробуйте пилососити обкладинки або тримати їх у закритій шафі. Зниження вологості в будинку і видалення пилу також допоможе знизити кількість небезпечних мікроорганізмів.

М’які меблі

Ооо, це улюблена резиденція кліщів. Пилососьте меблі регулярно. На шкіряних і вінілових покриттях алергени розвиваються рідше. До того ж, меблі, які ви закинули в підвал, також можуть стати відмінним середовищем існування для цвілі. Щоб скоротити рівень вологості, можна використовувати осушувачі повітря.

Постіль

У ній ви проводите до восьми годин на день (а деякі і побільше). А тому на простирадлах поступово збирається багато частинок омертвілої шкіри, які залучають кліщів. Головне рішення цієї проблеми – купити протиалергенні матраци, підковдри і подушки. Також періть постільну білизну щотижня при високій температурі. Краще не купувати подушки та постільну білизну, які не можна прати.

М’які іграшки

Так, вони теж привертають безліч кліщів. Звичайно ж, не варто їх викидати, але краще купувати виключно ті іграшки, які можна прати. Як і у випадку з постільною білизною, м’які іграшки, з якими часто грає ваша дитина, потрібно щотижня прати при високій температурі.

Ванна кімната

Ванна може стати ідеальною “резиденцією” цвілі, тому що тут є всі умови для її зростання: тут тепло і волого. Чорна цвіль утворюється в прихованих місцях під підлогою. Найкраще тримати свою ванну в чистоті і сухості. Полагодьте клапани та інші джерела води, якщо вони протікають, оскільки протікання сприяють підвищенню вологості. Регулярно робіть прибирання поверхонь з хлоркою.

Кухня

Улюблене місце цвілі у вашому будинку – це кухня. Сміливо викидайте залежалу їжу з холодильника, тому що вона може запліснявіти. Накривайте сміттєві відра і тримайте їжу в закритих контейнерах, щоб не привертати комах.

Кондиціонери

Кондиціонери допомагають нашому дому залишатися прохолодним і до того ж фільтрують алергени вуличного пилу і пилку рослин. Однак саме кондиціонери можуть стати головним джерелом алергії, через ті алергени, які залишаються в фільтрах. Щоб позбутися цієї проблеми, потрібно регулярно чистити фільтри. Також раз на рік викликайте фахівця, щоб він обробив кондиціонер дезинфікуючим засобом.

Добавить комментарий