10 лютого. Цей день в історії

1635 — засновано Французьку Академію — провідне наукове товариство Франції, спеціалізоване у сфері французької мови та літератури.

1784 — згідно з указом Катерини II порт і фортеця в Криму отримали назву Севастополь.

1810 — відбулося урочисте відкриття Одеської опери.

1837 — помер Олександр Пушкін. У Санкт-Перербурзі від рани, отриманої попереднього дня на дуелі, на 38-у році життя помер видатний російський поет Олександр Сергійович Пушкін, який увійшов у історію російської культури як творець російської літературної мови і родоначальник нової російської літератури.

1942 — вручено перший «золотий диск» (від компанії грамзапису «Віктор» Ґленну Міллеру за відому композицію Chattanooga Choo Choo).

1957 — стартував перший Кубок Африканських Націй в Судані.

1972 — ВВС заборонила трансляцію в своєму ефірі пісні Пола Маккартні та групи «Wings» Give Ireland Back to the Irish («Віддайте Ірландію ірландцям»).

1992 — на екрани США вийшов фільм «Основний інстинкт».

1992 — Суд в Індіанаполісі визнав Майка Тайсона винним у згвалтуванні Дезірі Вашингтон, 18-річної конкурсантки Міс Чорна Америка. Суд засудив Таксона до шести років ув’знення. Через три роки Тайсона звільнили достроково за відмінну поведінку.

1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Республікою Корея.

1995 — під час випробувального польоту біля Києва зазнав катастрофи дослідний літак Ан-70, який не мав аналогів у світі.

1996 — спеціалізовваний шаховий комп’ютер Deep Blue компанії IBM виграв першу з шести ігор проти чемпіона світу Гаррі Каспарова. Машина, здатна аналізувати за секунду 200 мільйонів шахових ходів, вцілому програла матч Каспарову, котрий здобув три перемоги і дві партії звів у нічию. Однак через рік, в травні 1997-го, Deep Blue «взяв реванш» і вперше переміг людину-гросмейстера, а Каспаров уперше в житті програв турнір, що складався з декількох ігор з одним суперником.

2009 — на орбіті Землі відбулося перше зіткнення непошкоджених штучних супутників за всю історію космонавтики.

10 лютого народилися:

1773 — Василь Каразін, український просвітник, метеоролог, агроном, ініціатор створення Харківського університету

1881 — Джузеппе Унґаретті, італійський поeт

1890 — Борис Пастернак, російський поет («Друге народження», «На ранніх поїздах»), прозаїк («Доктор Живаго»). Лауреат Нобелівської премії (1958 рік) «за значні досягнення в сучасній ліричній поезії, а також за продовження традицій російського епічного роману».

1897 — Джон Ендерс, американський вірусолог, відкрив вакцину проти кору; Нобелівський лавреат

1898 — Бертольд Брехт, німецький драматург і режисер-новатор

1902 — Волтер Браттейн, американський фізик, один із винахідників транзистора, Нобелівський лауреат

1907 — Василь Ремесло, український селекціонер пшениці, академік.

1911 — Мстислав Всеволодович Келдиш, російський математик та механік, головний теоретик космонавтики, президент Академії наук СРСР.

1920 — Алекс Комфорт, британський сексолог, автор численних книг («Задоволення сексу», «Більше задоволення», «Сексуальна поведінка у суспільстві», «Сексуальні наслідки інвалідності»)

1922 — Арпад Ґьонц, угорський драматург, президент Угорщини

1931 — Томас Бернхард, австрійський письменник та драматург.

1936 — Богдан Миколайович Горинь, український політичний та громадський діяч, народний депутат України, журналіст, колишній дисидент.

1938 — Георгій Олександрович Вайнер, радянський і російський письменник і журналіст

1947 – Євген Савчук, народний артист України, художній керівник Національної заслуженої академічної капели України “Думка”

1957 — Вадим Долганов, український тележурналіст, глава Національної телекомпанії України (1999-2001 роки).

1963 — народився Сергій Пєнкін, російський естрадний співак, занесений до Книги рекордів Гіннеса як власник голосу з діапазоном в 4! октави