11 вересня. Цей день в історії

Сьогодні в Україні День танкісті. Свято встановлено згідно з Указом Президента «Про День танкістів» від 29 серпня 1997 року, та відзначається у другу неділю вересня.

Упродовж віків цього дня православні християни вшановують Усікновення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господня Іоанна. Для всіх християн це день суворого посту, молитов та згадування насильницької смерті того, хто тисячі людей підготував до зустрічі з Христом. Згідно з Новим Заповітом, цього дня було страчено Пророка і Хрестителя Господнього Іоанна. Сталося це під час бучного святкування дня народження правителя Галилеї Ірода Антипи.

55 років тому (1961)  заснований Всесвітній фонд дикої природи – найбільша в світі науково-дослідницька природоохоронна організація.

Ювілеї дня:

200 років від дня народження Карла Цейса (1816-1888), всесвітньо відомого німецького оптика-механіка, інженера і виробника оптики. 1846 року заснував у Єні фірму з виробництва оптичних приладів і оптичного скла «Цейс».

135 років від дня народження Асти Нільсен (1881-1972), данської кіноактриси, «зірки» німого кіно. Знімалась у фільмах: «Безодня», «Чорна мрія», «Балерина», «Ідіот», «Фрьокен Юлія», а також у звуковій кінострічці «Неймовірне кохання». В 1968 р. поставила фільм «Аста Нільсен» про свою творчу діяльність.

70 років від дня народження Анатолія Дмитровича Криволапа (1946), українського художника-живописця, майстра нефігуративного малярства та пейзажу, одного з найвідоміших і найдорожчих сучасних українських художників.

За матеріалами “Укрінформу”.

Добавить комментарий