12,5 млн на проекти розвитку громадам Дніпропетровщини

Освітлення вулиць, ремонти садочків та шкіл, благоустрій територій — щороку обласна рада проводить конкурс для територіальних громад, сіл та селищ.

Грантові кошти закладені в обласному бюджеті на 2019 рік і передбачені на спів фінансування проектів ОТГ. У цьому році на конкурс надійшов 41 проект. Максимальний грант для одного проекту ОТГ складає 900 тисяч гривень.

Проекти, що надійшли, були ретельно опрацьовані експертною групою. Головною умовою для перемоги була підтримка проекту громадою на місцевих зборах, депутатами місцевого та обласного рівнів. Також відзначалася наявність актуалізованої проектно-кошторисної документації. Важливим критерієм є частка фінансування з бюджету громад та інших джерел.

Найбільш активними районами були: Синельниківський – 4 подані проекти, Дніпровський – 3 проекти, Криворізький та Солонянський – також по 3 проекти, Павлоградський – 4. «Розвиток територій та населених пунктів – це пріоритетна задача обласної ради. Саме тому ми реалізуємо багато проектів та конкурсів, які допомагають громадам області.

Сьогодні завдяки реформі децентралізації села та селища отримали нове життя – можливість розпоряджатися своїми фінансами та самостійно приймати рішення. У цьому їм допомагає і обласна влада. Подібні конкурси мотивують жителів громад та виховують у них відповідальність за розвиток власних територій», — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.