12 липня. Цей день в історії

12 липня 1918 року — у мерії сьомого паризького округу одружилися художник Пабло Пікассо і російська балерина Ольга Хохлова, їх повінчали в російській церкві.

1937 року стартував безпосадковий переліт Москва — Північний полюс — США (екіпаж літака АНТ-25 у складі льотчиків Громова, Юмашева і штурмана Даниліна.

В 1943 році в районі Прохорівки (в рамках битви на Курській дузі) почався найбільший танковий бій в історії. 1,5 тисячі танків і самохідних установок з обох сторін. Німці й радянські війська втратили приблизно по 200—400 танків, поле бою залишилося за радянськими.

В 2003-му Канада легалізувала марихуану. Існує кілька версій походження назви. Одна з них — від португальського mariguango — «п’яніючий». За іншою — від імен Марія і Хуан, що використовувалися для назви сигарет з конопле. Куріння марихуани викликає ті ж шкідливі ефекти, що й тютюнопаління:бронхіт, фарингіт, синусит, рак легень. Марихуана сприяє розвитку захворювань дихальних шляхів у більшій мірі ніж тютюн.

12 липня 2008 року — відзначення УПЦ КП 900-ліття Михайлівського Золотоверхого собору в Києві. Побудований за наказом князя Святополка у 1108 року, храм вистояв перед ханським нашестям, але не витримав радянського часу. У 1937 р. собор підірвали, а мощі Святої Великомучениці Варвари, які зберігалися в храмі, знайшли місце у Володимирському соборі в Києві. З нагоди ювілею їх на декілька днів повернули у збудований заново Михайлівський Золотоверхий.

У цей день народилися

У 1854 році — Джордж Істмен, американський винахідник і перший виробник фотокамери «Кодак», яка заправлялася звичною для нас фотоплівкою. Завдяки Істмену фотографія стала масовим явищем.

1946-го народилася Валентина Толкунова, радянська співачка. Народну любов співачці принесли пісні «Стою на полустаночке»,»Я не могу иначе», «Носики-курносики», «Во всем мне хочется дойти до самой сути», «Я деревенская», «Поговори со мною, мама» та інші.

1958 — Валерій Кипелов, соліст ансамблю «Лийся пісня», гуртів «Арія» і «Кипелов».

У 1963-му народився Олександр Домогаров, російський актор («Графиня де Монсоро», «Вогнем і мечем», «Марш Турецького».

12 липня 1978-го народилася Катя Chilly (Катерина Кондратенко), українська співачка, композиторка. За тринадцять років професійної кар’єри випустила чотири альбоми, що отримали значну увагу преси і глядачів.

За матеріалами tsn.ua, parta.com.ua

Добавить комментарий