12 січня. Цей день в історії

В 1910-му юна пара з Китаю стала наймолодшими батьками в історії — батькові було 9 років, а матері – 8.

1928-й — в США на електричному стільці страчена перша жінка — Рут Снайдер.

1938 року німецький археолог Вільгельм Кеніг при розкопках під Багдадом виявив предмет, який виявився найдавнішою батареєю з гальванічних елементів..

1954-го в австрійській провінції (землі) Форарльберг внаслідок сходження лавини загинули 200 людей. Через дев’ять годин друга лавина поховала під собою ще 115 осіб. Це найбільша трагедія такого роду в австрійській історії.

В 1981 році відбулася прем’єра серіалу «Династія» на телеканалі Ай-Бі-Сі.

В 1998-му — 19 країн – членів Євросоюзу підписали протокол про заборону клонування людини.

2004 — Найбільше у світі круїзне судно «Queen Mary 2» вчинила своє перше плавання через Атлантичний океан.

2005 — З мису Канаверал запущено космічний апарат «Deep Impact».

2007 — Китай збив власний метеорологічний супутник, здійснивши, таким чином, перше застосування зброї в космосі за останні двадцять років.

2009 — біля берегів індонезійського острова Сулавесі затонув пором «Тератом Прима», загинуло більше двохсот чоловік.

Цього дня народилися

У 1628 році — Шарль Перро, французький письменник-казкар, поет і критик (казки «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Синя борода», «Хлопчик-мізинчик», «Спляча красуня» та ін.).

1876 рік — Джек Лондон (Джон Чейні), американський письменник, популярний автор пригодницьких оповідань і романів (Син Вовка, Бог його батьків, Діти морозу, Віра в людину, Біле ікло, Морський вовк, Мартін Іден).

В 1907-му народився Сергій Корольов, радянський вчений, академік, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР, батько космонавтики.

В 1936 році народився легендарний Оярс-Раймондс (Раймонд) Паулс, латиський композитор, політичний і громадський діяч, народний артист СРСР.

1949-й — Харукі Муракамі, популярний японський письменник і перекладач («Полювання на овец»», «Денс, денс, денс», «Хроніки заводного птаха», «На південь від кордону, на захід від сонця»).

1974 — Мелані Чизхолма (Mel C), англійська поп-співачка, учасниця групи «Spice Girls».

В 1985 році — Артем Мілевський, український футболіст білоруського походження, нападаючий київського «Динамо» та збірної України.

1990 року народився Сергій Карякін, український шахіст. У віці 12 років і 211 днів став наймолодшим гросмейстером в історії, внесений у Книгу рекордів Гіннесса.