14 січня. Цей день в історії
27 до н. е. – в урочистій обстановці імператор Риму Октавіан склав із себе надзвичайні повноваження і оголосив про відновлення республіки
1119 – у день святого Іларія на раді у французькому місті Труа заснований орден тамплієрів
1604 – відкрилася Гемптон-Кортська конференція на чолі з королем Англії Яковом I для обговорення вимог пуритан зі зміни доктрини Англіканської церкви.
1526 – захоплений у полон король Франції Франциск I підписав Мадридський договір, за яким він відмовлявся від Бургундії
1639 – у Хартфорді, штат Коннектикут, ухвалена перша конституція американських колоній
1650 – за наказом кардинала Мазаріні заарештований лідер французької опозиції принц Конде
1761 – в бій у індійського міста Паніпат 90-тисячне військо афганців (під командуванням Ахмад-шаха Дуррані) в союзі з індійськими мусульманськими загонами повністю знищило військо маратхських князів.
1794 – Елізабет Хог Беннетт з Едома, штат Вірджинія, стала першою американською жінкою, якій було успішно зроблений кесарів розтин.
1814 – у Санкт-Петербурзі відкрита Імператорська публічна бібліотека, заснована в 1795 р. імператрицею Катериною II.
1906 – у Києві вийшов перший номер української газети “Громадська думка”
1929 – в ході укрупнення одиниць адміністративного-територіального поділу РРФСР була утворена Центрально-Промислова область. До неї увійшли Московська, Рязанська, Тверська і інші губернії.
1943 – війна на Тихому океані: почалася евакуація японських військ з острова Гуадалканал.
1969 – в результаті пожежі на борту авіаносця ВМС США «Ентерпрайз» в районі Гавайських островів загинуло 27 людей, знищено 15 літаків.
1969 – у космос вирушив радянський космічний корабель “Союз-4”, а наступного дня – “Союз-5”.
1972 – взійшла на трон королева Данії Маргрете II. Цікаво, що королева знаходиться поза партійної політики і не озвучує особистих політичних поглядів.
1978 – у Сан-Франциско пройшов останній групи концерт культового панк-гурту Sex Pistols
1989 – Миколою Расторгуєвим та Ігорем Матвієнко заснована група «Любе».
1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Мексикою.
2004 – державним прапором Грузії став стародавній біло-червоний прапор з одним великим і чотирма малими хрестами, який повернувся в офіційний вжиток після 500-річної перерви.
2005 – космічний зонд «Гюйгенс» здійснив посадку на Титан – супутник Сатурна, другий за величиною супутник у Сонячній системі (після Ганімеда).
14 січня народилися:
83 до н. е. – Марк Антоній, скандальний римський політик і воєначальник. В юності Антоній відрізнявся пияцтвом, триньканням грошей і часто розгулював по вулицях разом зі своїми братами та друзями, потрапляючи в різні бійки.
38 до н. е. – Друз Старший, римський воєначальник, брат імператора Тіберія.
1818 – Захаріас Топеліус, видатний фінський письменник і поет, який писав шведською мовою; також він запропонував білий і блакитний кольори для прапору Фінляндії.
1827 – Петро Петрович Семенов-Тян-шанський, російський географ і громадський діяч, віце-голова Російського географічного товариства.
1824 – Володимир Васильович Стасов, російський художній і музичний критик, історик мистецтва і один з організаторів Товариства передвижників.
1875 – Альберт Швейцер, німецький теолог і лікар, лауреат Нобелівської премії миру 1952 року.
1882 – Іван Огієнко (митрополит Іларіон), український православний митрополит, мовознавець, історик церкви, культурний діяч.
1883 – Ніна Річчі (Марія Нієллі), відома французька модельєрка італійського походження.
Відкрила в 1932 році разом із сином Дім моди Річчі, який існує досі й випускає одяг, парфуми, косметику та модні аксесуари.
1897 – Панас Любченко, український радянський партійний і державний діяч.
1911 – Анатолій Наумович Рибаков, російський письменник ( «Діти Арбата», «Зброя»).
1919 – Джуліо Андреотті, італійський політичний і державний діяч, член християнсько-демократичної партії Італії.
1924 – Владлен Бахнєв, російський письменник, сценарист. Писав сценарії гумористичних виступів для Тарапуньки і Штепселя, Райкіна тощо; є співавтором сценарію кінофільму «Іван Васильович змінює професію».
1936 – Людмила Хведосюк-Пінаєва, радянська веслувальниця. Триразова олімпійська чемпіонка у веслуванні на байдарках (1964, 1968, 1972 роки ), бронзова медалістка 1968 року; по шість разів вигравала чемпіонати світу та Європи. За кількістю нагород, завойованих на найбільших змаганнях, не має собі рівних серед всіх радянських веслярів.
1937 – Іслам, український прозаїк, поет, публіцист, кінодраматург, лауреат Шевченківської премії.
1937 – Євген Гуцало, український письменник (“Ментальність орди”)
1948 – Валерій Харламов, радянський хокеїст. Він представлений в залі хокейної слави в Торонто.
1966 – Марко Хіетала, бас-гітарист і другий вокаліст фінської симфо-метал групи Nightwish, Так само є вокалістом, бас-гітаристом і учасником фінської групи Tarot.
1973 – Василь Кардаш, український футболіст, півзахисник.