14 січня. Цей день в історії

27 до н. е. — в урочистій обстановці імператор Риму Октавіан склав із себе надзвичайні повноваження і оголосив про відновлення республіки

1119 — у день святого Іларія на раді у французькому місті Труа заснований орден тамплієрів

1604 — відкрилася Гемптон-Кортська конференція на чолі з королем Англії Яковом I для обговорення вимог пуритан зі зміни доктрини Англіканської церкви.

1526 — захоплений у полон король Франції Франциск I підписав Мадридський договір, за яким він відмовлявся від Бургундії

1639 — у Хартфорді, штат Коннектикут, ухвалена перша конституція американських колоній

1650 — за наказом кардинала Мазаріні заарештований лідер французької опозиції принц Конде

1761 — в бій у індійського міста Паніпат 90-тисячне військо афганців (під командуванням Ахмад-шаха Дуррані) в союзі з індійськими мусульманськими загонами повністю знищило військо маратхських князів.

1794 — Елізабет Хог Беннетт з Едома, штат Вірджинія, стала першою американською жінкою, якій було успішно зроблений кесарів розтин.

1814 — у Санкт-Петербурзі відкрита Імператорська публічна бібліотека, заснована в 1795 р. імператрицею Катериною II.

1906 — у Києві вийшов перший номер української газети «Громадська думка»

1929 — в ході укрупнення одиниць адміністративного-територіального поділу РРФСР була утворена Центрально-Промислова область. До неї увійшли Московська, Рязанська, Тверська і інші губернії.

1943 — війна на Тихому океані: почалася евакуація японських військ з острова Гуадалканал.

1969 — в результаті пожежі на борту авіаносця ВМС США «Ентерпрайз» в районі Гавайських островів загинуло 27 людей, знищено 15 літаків.

1969 — у космос вирушив радянський космічний корабель «Союз-4», а наступного дня — «Союз-5».

1972 — взійшла на трон королева Данії Маргрете II. Цікаво, що королева знаходиться поза партійної політики і не озвучує особистих політичних поглядів.

1978 — у Сан-Франциско пройшов останній групи концерт культового панк-гурту Sex Pistols

1989 — Миколою Расторгуєвим та Ігорем Матвієнко заснована група «Любе».

1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Мексикою.

2004 — державним прапором Грузії став стародавній біло-червоний прапор з одним великим і чотирма малими хрестами, який повернувся в офіційний вжиток після 500-річної перерви.

2005 — космічний зонд «Гюйгенс» здійснив посадку на Титан — супутник Сатурна, другий за величиною супутник у Сонячній системі (після Ганімеда).

14 січня народилися:

83 до н. е. — Марк Антоній, скандальний римський політик і воєначальник. В юності Антоній відрізнявся пияцтвом, триньканням грошей і часто розгулював по вулицях разом зі своїми братами та друзями, потрапляючи в різні бійки.

38 до н. е. — Друз Старший, римський воєначальник, брат імператора Тіберія.

1818 — Захаріас Топеліус, видатний фінський письменник і поет, який писав шведською мовою; також він запропонував білий і блакитний кольори для прапору Фінляндії.

1827 — Петро Петрович Семенов-Тян-шанський, російський географ і громадський діяч, віце-голова Російського географічного товариства.

1824 — Володимир Васильович Стасов, російський художній і музичний критик, історик мистецтва і один з організаторів Товариства передвижників.

1875 — Альберт Швейцер, німецький теолог і лікар, лауреат Нобелівської премії миру 1952 року.

1882 — Іван Огієнко (митрополит Іларіон), український православний митрополит, мовознавець, історик церкви, культурний діяч.

1883 — Ніна Річчі (Марія Нієллі), відома французька модельєрка італійського походження.
Відкрила в 1932 році разом із сином Дім моди Річчі, який існує досі й випускає одяг, парфуми, косметику та модні аксесуари.

1897 — Панас Любченко, український радянський партійний і державний діяч.

1911 — Анатолій Наумович Рибаков, російський письменник ( «Діти Арбата», «Зброя»).

1919 — Джуліо Андреотті, італійський політичний і державний діяч, член християнсько-демократичної партії Італії.

1924 — Владлен Бахнєв, російський письменник, сценарист. Писав сценарії гумористичних виступів для Тарапуньки і Штепселя, Райкіна тощо; є співавтором сценарію кінофільму «Іван Васильович змінює професію».

1936 — Людмила Хведосюк-Пінаєва, радянська веслувальниця. Триразова олімпійська чемпіонка у веслуванні на байдарках (1964, 1968, 1972 роки ), бронзова медалістка 1968 року; по шість разів вигравала чемпіонати світу та Європи. За кількістю нагород, завойованих на найбільших змаганнях, не має собі рівних серед всіх радянських веслярів.

1937 — Іслам, український прозаїк, поет, публіцист, кінодраматург, лауреат Шевченківської премії.

1937 — Євген Гуцало, український письменник («Ментальність орди»)

1948 — Валерій Харламов, радянський хокеїст. Він представлений в залі хокейної слави в Торонто.

1966 — Марко Хіетала, бас-гітарист і другий вокаліст фінської симфо-метал групи Nightwish, Так само є вокалістом, бас-гітаристом і учасником фінської групи Tarot.

1973 — Василь Кардаш, український футболіст, півзахисник.