17 листопада. Цей день в історії

1800 — столицею Сполучених Штатів Америки став Вашингтон.

1804 — рік заснування університету в місті Харків.

1852 – кінець історії комуністичної партії у Прусїї, на чолі якої стяв Карл Маркс.

1869 — церемонія відкриття Суецького каналу, що з’єднує Середземне та Червоне моря.

1913 — через Панамський канал проходить перше судно.

1933 — Правління США оголошує про визнання СPСР як дружньої країни та відновлює з ним торгівельні відносини.

1939 — подія, наслідком якої в Україні започатковано святкування Дня студента. У Празі тисячі студентів разом з викладачами вийшли на вулиці міста з протестом проти окупації нацистами. Майже всі учасники мітингу були розстріляні або відправлені в концтабори.

1953 — перша екскурсія в мавзолей, де покояться тіла Леніна та Сталіна.

1959 — південноафриканська компанія «Де Бірс», починає процес виготовлення штучних діамантів.

1966 — відбувся найбільший метеоритний дощ. Метеори групи Леонідів можна було спостерігати в східній частині СPСР та західній частині Північної Америки.

1967 — Рік виходу чергового шедевру групи «Бітлз». Саме тоді ансамбль закінчив роботу над альбомом «Magical Mystery Tour».

1969 — в Гельсінкі (Швеція) починаються радянсько-американські переговори щодо обмеження стратегічних озброєнь обох країн.

1970 — зареєстровано перший випадок, коли музичний матеріал для альбому записувався в умовах концертного залу, а не в студії. Концерт Елтона Джона у Нью-Йорку записано «в живу» для видання окремою платівкою, котра отримала назву «11/17/70».

1971 — Відбувся військовий переворот в Північній Ірландії.

1989 – 50-річчя з дня розстрілу студентів на демонстрації проти нацистів в Празі. Студенти знову вийшли на вулицю з метою вшанувати пам’ять загиблих, але демонстрація була розігнана поліцією. Власне, це послужило початком «Оксамитовій революції» в Чехословаччині.

1996 — Компанія Microsoft здійснила другу спробу (перша — 1994 рік) увійти в ринок портативних комп’ютерних пристроїв — цього дня компанією анонсовано вихід операційної системи Windows CE.

2001 — Колишній президент Афганістану Бурхануддін Раббані повернувся до кабула через п’ять років після того, як був зміщений рухом «Талібан».

17 листопада народилися:

1749 – народився Ніколя Аппер, французький винахідник. Своє імя в історії увіковічив завдяки винаходу метод консервації продуктів — апертизації.

1788 — Щепкін Михайло Семенович, визначний актор української та російської сцени. Він перший заклав основи «театру переживання», перевтілення в сценічний образ. Щепкінський метод розкриття внутрішньої суті сценічного образу підхопили і розвинули його учні й послідовники.

1870 — Блажко Сергій Миколайович, видатний астроном, член-кореспондент АН СPСР. Понад 20 років очолював Комісію з вивчення змінних зірок при Астрономічній раді АН СPСР.

1906 — Соітіро Хонда, японський інженер, підприємець, засновник компанії «Honda».

1942 — Мартін Скорсезе, культовий американський кінорежисер, сценарист, продюсер та історик кіно. Серед найзначніших його робіт «Таксист», «Шалений бик», «Славетні хлопці». Скорсезе отримав премію «Оскар» в категорії найкращому режисеру за фільм «Відступники».

1965 — Руслана Писанка, українська акторка та телеведуча. За плідну працю на українському телебаченні та за заслуги в сфері кіно нагороджена Державною премією імені Олександра Довженка та орденом Святого Володимира.

1966 — Джеф Баклі — культовий американський рок-співак та гітарист, який загинув у тридцять років.

1966 — Софі Марсо, французька акторка кіно. Дебютувала в стрічці «Вечірка». У 1999 році зіграла дівчину Бонда у черговому, 19-му за ліком, епізоді Бондіани — підступну, але дуже вразливу Електру Кінг.