17 серпня. Цей день в історії

У 1807 році американський винахідник Роберт Фултон вирушив від Нью-Йорка до Олбані в перше плавання на паровому річковому судні «Норт рівер».

1896 рік — початок золотовидобування на Клондайку: Джордж Кармак закріпив за собою права на ділянку Кролячого струмка, дрібну притоку річки Клондайк, перейменувавши його в струмок Удачі (Bonanza Creek).

В 1896-му мешканка містечка Кройдон (графство Суррей) місіс Бріджет Дрісколл стала першим пішоходом в Англії — жертвою автомобільного наїзду із летальним кінцем.

1903 — американський видавець і журналіст Джозеф Пулітцер заснував Пулітцерівську премію (найпрестижніша нагорода в галузі літератури, журналістики, музики і театру, розмір премії — 10 тисяч доларів).

1974-й — у Гавані відкрився перший чемпіонат світу з боксу серед аматорів.

У 1978 році американський апарат «Дабл ігл II” став першою повітряною кулею, що перетнула Атлантичний океан, приземлившись біля Парижа через 137 годин після злету (на борту перебували пілоти Абруццо, Андерсон і Ньюмен).

1982 року — фірма Royal Philips Electronics (PHG) створила перший компакт-диск.

2008 рік — супергероєм не лише Олімпіади в Пекіні, а всієї олімпійської історії став 23-річний американський плавець Майкл Фелпс, який виграв на Іграх-2008 уже восьму золоту медаль. Причому сім із цих нагород хлопець із Балтімора здобув зі світовими рекордами (різними стилями та в естафетах).

2009 — техногенна катастрофа на Саяно-Шушенській ГЕС в Росії: причиною аварії було названо втомне руйнування шпильок кріплення кришки турбіни гідроагрегата, в аварії загинуло 75 людей.

В цей день народилися

1629 — польський полководець, король Польщі Ян Собеський.

1763 — флотоводець Дмитро Сенявин (командував Балтійським флотом, воював під керівництвом Ф. Ф. Ушакова).

1887 — геніальний голландський фізик Адріан Фоккер (розвивав роботи Ейнштейна).

1935 року — Олег Табаков, актор театру й кіно.

У 1942 році народився Муслім Магомаєв, азербайджанський оперний та естрадний співак (баритон).

В 1943-му — Роберт Де Ніро, американський кіноактор, режисер, продюсер. Дворазовий лауреат «Оскара» за фільми «Хрещений батько-2» (другого плану) і «Розлючений бик» (головна)).

1960 — відомий американський актор і режисер Шон Пенн (володар двох «Оскарів», активно критикував військову політику президента Джорджа Буша-молодшого).