18 листопада. Цей день в історії

1626 — Римський папа Урбан VIII освятив собор святого Петра. Сьогодні цей собор є резиденцією усіх Пап.

1775 – Земельна реформа в Російській імперії. Завдяки указу Катерини ІІ в територіальний розподіл введено губернії.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1883 — Вперше на території Сполучених Штатів Америки була введена єдина система часу для всієї території. До цього кожне американське місто самостійно встановлювало собі час.

1918 — Сутичка під Мотовилівкою армії Денікіна з дивізією під проводом Євгена Коновальця, що закінчилася перемогою останніх.

1918 — Проголошення незалежності Латвійської Республіки та обрано першого голову уряду. Ним став Карліс Улманіс.

1928 – у Нью-Йорку відбулась прем’єра першого звукового анімаційного мультфільму “Пароплав Віллі”. Цей мультфільм був за участю популярного й сьогодні персонажу Міккі Маус, котрий до цього дня з’являвся в двох “німих” мультфільмах під іменем Мортімер.

1935 — Початок Варшавського процесу (тривав з листопада 1935 року до середини січня наступного року).

1935 — В Латвійській столиці Ризі урочисто відкрито Монумент Свободи. Задум пам’ятника відноситься до 1920-х років і символізує звільнення від ярма німецьких поміщиків і російського самодержавства

1943 – 440 британських бомбардувальників здійснили авіаналіт на Берлін. Він закінчився вкрай невдало – не було знищено жодного військового чи промислового об’єкту, убито 131 мирного жителя і втрачено 53 літаки.

2005 — Уряд США скасував поправку Джексона-Вейніка для України. Ця поправка була економічним засобом впливу на СPСР, її запровадили в зв’язку з обмеженням еміграції єврейського населення з СPСР.

18 листопада народилися:

1744 — Нестор Амбодик-Максимович, акушер, професор акушерства у Петербурзьких госпіталях і повивальному інституті. Медик і вчений енциклопедист, педіатр, ботанік, фітотерапевт, геральдист. Автор перших в Російській імперії підручників з акушерства та медичних словників. Вчений-енциклопедист.

1786 — Карл Марія фон Вебер, німецький композитор, диригент і піаніст. Основоположник німецької романтичної опери.

1787 – Луї Дагер, французький художник і винахідник, першим розробив приктично придатний спосіб виготовлення фотознімків – дагеротипію.

1859 — Кость Левицький, найвизначніший політичний діяч Галичини кінця 19 століття — першої половини 20 століття.

1886 — Софія Альбіновська-Мінкевич, українська художниця, майстриня живопису та графіки, є автором багатьох пейзажів і натюрмортів.

1897 — Патрік Блекетт, англійський фізик, лауреат Нобелівської премії 1947 року.

1899 — Андрій Кравченко, український військовий діяч, двічі Герой Радянського Союзу, генерал-полковник танкових військ.

1901 – Джордж Геллап, американський соціолог і статистик, розробив методику проведення об’єктивних опитувань громадської думки.

1913 — Георгій Майборода, брат Платона Майбороди, український композитор, автор опер («Мілана», «Арсенал», «Ярослав Мудрий», «Тарас Шевченко»), симфоній і симфонічних поем («Лілея», «Каменярі»), пісень і романсів.

1927 – Ельдар Рязанов, радянський і російський кіно- і телережисер, поет. Народний артист СРСР (1984). Найвідоміші фільми: «Службовий роман», «Іронія долі або з легким паром», «Гараж» та багато інших радянських шедеврів.

1951 – Давид Кіпіані, грузинський футболіст (“Динамо” Тбілісі), кращий футболіст СРСР володар Кубка кубків, тренер. В 2001 році трагічно загинув в автокатастрофі.

1962 – знаменитий музикан, гітарист гурту «Metallica» – Кірк Хеммет.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!