19 серпня. Цей день в історії

19 серпня 1888 рок у Бельгії відбувся перший у світі конкурс краси. У 1960 році було  здійснено перший в історії політ у космос живих істот. В СРСР було відправлено на орбіту космічний корабель «Восток» із двома собаками на борту — Білкою та Стрілкою. Політ успішно закінчився 21 серпня.

1969 року   зі збирального конвеєра Харківського тракторобудівного заводу зійшла перша партія колісних тракторів «Т-25».

2004 — світовий інтернет гігант «Google» почав продаж своїх акцій на фондовому ринку

19 серпня народилися

Коко (Габріель) Шанель, засновниця модного «Дому Шанель» у Парижі, законодавиця моди ХХ століття. Шанель принесла в жіночу моду приталений жакет і маленьке чорне плаття. Вплив Коко на високу моду було настільки сильним, що її — єдину з історії моди — журнал «Тайм» вніс до списку ста найвпливовіших людей XX століття.

1902 — американський поет-сатирик Огден Неш.

1946 року народився  Білл (Уїльям) Клінтон, американський політик, демократ, 42-й президент США (у 1993-2001 роках).

У 1979 році народився  Іван Гешко, український легкоатлет, бігун. Чемпіон світу та Європи  у приміщеннях із бігу на 1500 м. На відкритих стадіонах — бронзовий призер чемпіонату світу, срібний призер чемпіонату Європи. Рекордсмен України.

1973 — італійський футболіст, захисник ФК «Інтер» Марко Матерацці (прославився на весь світ на ЧС-2006: спровокував образами Зінедіна Зідана на грубість, в результаті француз був видалений з поля, а Збірна Італії виграла Чемпіонат світу).

.

Добавить комментарий