2 вересня. Цей день в історії

2 вересня 47 року до н. е. — Гай Юлій Цезар, розбивши біля річки Зела у Малій Азії війська боспорського царя Фарнака II, послав у сенат повідомлення: «Прийшов, побачив, переміг».

У 1610 році  англійський мореплавець Генді Гудзон (Гадсон) відкрив Гудзонову затоку.  Він був упевнений, що вийшов північним шляхом у Тихий океан.

1769 року  іспанці заснували на західному узбережжі Північної Америки поселення Нуестра Сеньйора ла Рейна де Лос Анджелес де Порчіунсіла (зараз — Лос-Анджелес).

У 1887-му  американець Роуелл Годж запатентував колючий дріт. Винахід спершу призначався для огороджування пасовищ, аби корови не забрідали на чужу територію.

1917-го  — здійснена перша в історії посадка літака на палубу корабля, що рухався.

1945 — Командувач обороною Гельмут Вейдлінг підписує наказ про капітуляцію Берліна.

1963 — Вперше британський хіт-парад очолили «Бітлз» з піснею «From Me to You», яка утримається на вершині сім тижнів.

2004 — У Гонконгу пройшла конференція, присвячена проблемам представниць найдавнішої у світі професії — повій. Правозахисники вимагали, щоб цей бізнес був легалізований, оскільки заслуговує на повагу не менше, ніж будь-який інший.

2 вересня народилися

У 1835 році  — Еліша Грей, американський винахідник, який запізнився запатентувати телефон на кілька годин (його випередив Александр Белл).

1892 року — Джек Ворнер, молодший із братів-засновників кінокорпорації Warner Brothers.

1952-го  — Ален Жиресс, французький футболіст (півзахисник) і тренер. Стоїть на другому місці за кількістю матчів у чемпіонаті Франції за всю історію турніру – 586.

1975 — Девід Бекхем, футболіст збірної Англії.

У 1982 році народився  Олександр Бобкін, український хокеїст, нападник.

За матеріалами tsn.ua, parta.com.ua

Добавить комментарий