21 квітня. Цей день в історії

753 до н. е. — вважається датою заснування Рима Ромулом (з часів римського вченого Марка Теренція Варрона). Згідно з легендою, саме в цей день латиняни брати-близнюки Ромул і Рем на місці, де їх вигодувала вовчиця, заснували місто, назване згодом Римом. Насправді ж легенда про Рома і Рема з’явилась десь в четвертому столітті до н. е., а саме цю дату заснування Риму запропонував у 1 столітті до н. е. римський вчений Марк Терентій Варро. За грецькими ж міфами, Ромул і Рем є нащадками троянця Енея, єдиного, згідно з «Іліадою» Гомера, з героїв оборони Трої, кому вдалось вижити. Його подорож до Риму описана в «Енеїді» Вергілія — за нею і Август, перший римський імператор та сучасник Віргілія, і Юлій Цезар, попередник Августа як правителя Риму, були нащадками Енея. Сучасні дослідження показали, що в античних легендах немало достовірного — археологічні знахідки на Палантині поселень середини 8 століття до н. е. підтвердили традиційну дату заснування Риму як селища латинів і сабінів, яке стало розростатись після будівництва біля нього етруської фортеці.

1519 — На узбережжі Мексики висадився іспанський конкістадор Е. Кортес.

1785 — Відбулося засідання першого в Канаді суду присяжних.

1870 — на Другому Ватиканському Соборі було прийнято «Догматичну Конституцію Католицької Віри».

1898 — Офіційна дата початку Іспано-американської війни (встановлена Конгресом США).

1908 — Американський дослідник Фредерік Кук зробив невдалу спробу досягти Північного полюса (зміг досягти лише 87 градусів півн. широти).

1921 — проголошено створення Вірменської РСР.

1926 — утворення Киргизької Автономної Радянської Соціалістичної Республіки.

1937 — Ухвалено герб Української РСР.

1944 — Жінки у Франції отримали виборче право.

1951 — Створено Національний Олімпійський комітет СPСР.

1954 — Вступ СPСР в ЮНЕСКО.

1956 — Пісня Елвіса Преслі «Heartbreak Hotel» стає його першою піснею, яка вийшла на перше місце музичного чарту «Billboard magazine».

1960 — Новою столицею Бразилії стало місто Бразиліа, зведений за чотири роки за проектом архітектора Оскара Німейрі.

1963 — Спільний концерт «The Beatles» і «Rolling Stones» в Річмонді.

1967 — За кілька днів до проведення загальних виборів в Греції Георгіос Пападопулос полковник здійснює військовий переворот і встановлює режим «чорних полковників» (зберігав влада до липня 1974 року).

1979 — У Києві відкрився театр драми і комедії.

1983 — Однофунтовая монета знову замінена купюрами в Англії і Уельсі.

1993 року на телеканалі CBS почався показ серіалу «Уокер, техаський рейнджер» з Чаком Норрісом у головній ролі.

1994 — президент Леонід Кравчук видав указ «Про Київський університет імені Тараса Шевченка». Встановлювалося, що університет є національним зі статусом самоврядного державного вищого навчального закладу.

1994 — президент Леонід Кравчук видав указ «Про введення в готівковий обіг приватизаційних майнових сертифікатів». Указ спрямовувався на забезпечення сприятливих умов для реалізації громадянами України їх права на безоплатне одержання в процесі приватизації частки державного майна. Встановлювалося, що платежі за придбані об’єкти приватизації здійснюються з приватизаційних депозитних рахунків або за бажаннями громадян приватизаційними майновими сертифікатами

21 квітня народилися:

1488 — Ульріх фон Гуттен, німецький письменник, лицар, гуманіст, ідеолог лицарства («Листи темних людей», «Розбійники», «Ніхто»).

1619 — Ян ван Рібеек, голландець, що заснував Кейптаун.

1735 — Іван Кулібін, механік-самоук, творець прожектора, семафорного телеграфу, аркових мостів.

1758 — Аріна Родіонівна Яковлєва, кріпосна, няня А. С. Пушкіна.

1774 — видатний французький фізик, геодизист та астроном – Жан-Батіст Біо.

1816 — Шарлотта Бронте, англійська письменниця («Джен Ейр”).

1830 — Джеймс Стерли, англійський винахідник велосипедів, засновник велосипедної індустрії.

1837 — Фредрік Байєр, датський політик, пацифіст, засновник Бюро Миру, лауреат Нобелівської премії.

1843 — Вальтер Флеммінг, німецький анатом, засновник цитогенетики (науки, що вивчає спадковий матеріал клітки). Він вперше спостерігав і описав поведінку хромосом у клітинному ядрі під час процесу розподілу.

1849 — Оскар Хертвіг, німецький ембріолог і цитолог, вперше встановив, що при заплідненні відбувається злиття ядер сперматозоїда і яйцеклітини.

1864 — Макс Вебер, німецький соціолог, історик, економіст, юрист, засновник сучасної соціології.

1882 — відомий американський фізик, лауреат Нобелівської Премії з фізики 1946 року – Персі Вільямс Бріджмен.

1915 — Ентоні Куін, американський актор, володар двох «Оскарів».

1922 — Станіслав Йосипович Ростоцький, радянський кінорежисер. Два фільми Станіслава Ростоцького номінувалися на премію Американської кіноакадемії— «А зори здесь тихие», «Белый Бим, чёрное ухо». Три його картини, згідно опитувань журналу «Советский экран», визнавалися кращими фільмами року — «А зори здесь тихие», «Доживём до понедельника», «Белый Бим Черное ухо».

1926 — Єлизавета II, королева Великобританії (з 1952 року). Окрім цього, Єлизавета II править також Британськими заморськими територіями, але не як їх королева, а як королева Сполученого Королівства. Вона також: Голова Співдружності Націй, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил, Лорд Острова Мен, Верховний управитель Церкви Англії, Захисниця віри, Герцог Нормандії, Верховний вождь Фіджі. Формально Єлизавета ІІ — наймогутніший монарх світу.

1958 — Енді Макдауел, американська кіноактриса («День бабака», «Секс, брехня і відео», «Чотири весілля і одні похорони»).

1979 — Джеймс МакЕвой, шотландський актор.

1987 — Анастасія Приходько, українська естрадна співачка.