21 листопада. Цей день в історії

1620 — після плавання на кораблі «Мейфлавер», яке тривало більше трьох місяців, сім’я англійських переселенців висаджуються в Північній Америці.

1766 — у Філадельфії відкрили перший у Північній Америці театр.

1783 — У небо над Парижем піднялася перша повітряна куля, яка було керована саме людьми — братами Жозефом-Мішелем та Жаком-Етьєном Монгольфьє.

1806 – Новий виток наполеонівської війни – імператор Наполеон оголосив «континентальну блокаду» Англії.

1877 — винайдення Томасом Едісоном фонографа — пристрою для механічного запису і відтворення звуку, що широко використовувався наприкінці 19-го — початку 20-го століття.

1916 — наштовхнувшись на німецьку міну, в Егейському морі потонув шпитальний корабель «Британік» — «молодший брат» «Титаніка». Він пішов на дно всього за 50 хвилин, але загинула тільки 21 людина, оскільки судно вдалося посадити на мілину

1918 — У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, а згодом — до Станіслава.

1918 — через багаття, розпалене дітьми, на залізничній станції Хамонт (Бельгія) вибухнули два німецькі поїзди з тротилом. Загинуло близько 1750 людей

1919 — Укладення договору між союзними державами і Польщею щодо Східної Галичини. По договору, землю Галичини передавали на 25 років до складу Польщі з обов’язковим забезпеченням їй автономного статусу.

1921 — Розстріл більшовиками під містечком Базар 359 полонених українських вояків, учасників Другого Зимового Походу Армії УНР

1941 — в СРСР запроваджено податок на холостяків.

1947 — Леонід Брежнєв призначений першим секретарем Дніпропетровського обкому партії

1962 — президент США Джон Кеннеді зняв блокаду Куби.

1973 — на радянські кіноекрани вийшла комедія Леоніда Гайдая «Іван Васильович змінює професію», поставлена за мотивами п’єси Михайла Булгакова.

1996 — у штаб-квартирі ООН почався І Всесвітній телевізійний форум. Всесвітній день телебачення.

2004 — в Україні проходив другий тур виборів Президенти України. О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів.

21 листопада 2018 рік — народилися:

1694 — Вольтер, відомий французький письменник і філософ. Вольтерa часто вважають атеїстом. Йому належить вислів «Якби Бога не було, то його слід би було вигадати». Однак, він брав участь в релігійних церемоніях і навіть збудував каплицю в своєму маєтку в Ферне. Аналіз праць Вольтерa наводить на думку, що його критика скоріше спрямована проти церкви, як установи, ніж проти самої концепції релігії.

1830 — Андрій Маркевич, український громадський діяч i етнограф, добився дозволу на перше повне видання творів Т. Шевченкa («Кобзар» під редакцією В.Доманицького, 1907). Був головою Шевченківського товариства допомоги знедоленим уродженцям Південноі Pociї, які навчалися в Петербурзі.

1918 — Михайло Глузський, актор театру та кіно.

1920 — Ян-Томпа Абрамович Френкель (н. у Києві) — композитор та скрипаль, автор десятків популярних пісень і музики до майже 60 кінофільмів, радіо та театральних вистав, керівник естрадних та джазових оркестрів, Народний артист СPСР і РРФСР, лауреат Державної премії СPСР, кавалер ордену Дружби народів.

1943 — Віктор Сидяк, радянський шабліст, чотириразовий олімпійський чемпіон.

1965 — Бйорк, ісландська співачка, музикант, композитор і автор пісень, актриса. Була номінована на 13 нагород Греммі, нагороду Кіноакадемії «Оскар» та дві нагороди «Золотого Глобуса».

1966 — Олександр Багач, український легкоатлет, штовхач ядра, чемпіон Європи, бронзовий призер чемпіонату світу Олімпійських ігор.