21 серпня. Цей день в історії

1886 — в Болгарії був повалений цар Олександр Баттенберг (перший правитель незалежної від турецького панування Болгарії).

1902 — засновано «Кадиллак», відділення концерну «Дженерал моторз», що спеціалізується на випуску легкових автомобілів класу «люкс».

1911 — пограбування століття: була викрадена з Лувру (Париж) картина Леонардо да Вінчі «Мона Ліза», геніальне творіння було знайдено через два роки в Італії.

1914 — російський льотчик Ян Нагурський на літаку «Фарман» здійснив перший у світі політ в Арктику (в пошуку зниклої полярної експедиції Русанова).

1932 — у Венеції закінчився перший міжнародний кінофестиваль (тривав із 6 серпня).

1945 — в СРСР були припинені поставки із США по ленд-лізу (державна програма, за якою американці передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти).

1953 — в СРСР заборонена лоботомія (нейрохірургічна операція, яка полягає в розрізанні тканин, що з’єднують лобові частки мозку з його іншою частиною).

1959 — Гаваї стали 50-м штатом США.

1965 — чергові зміни правил в англійському футболі: дозволені заміни в ході гри (першим гравцем, який вийшов на заміну став Кейт Пікок).

1968 — закінчення реформ Празької весни: до Чехословаччини за наказом з Москви вводяться війська країн Організації Варшавського договору.

1981 — кліматологи вперше почали подавати сигнали про загрозу глобального потепління на Землі.

1986 — уряд СРСР визнало причиною катастрофи на Чорнобильській АЕС халатність персоналу.

1996 — засновано відзнаку президента України — орден «За мужність».

1999 — Болгарія назавжди пориває з комуністичним минулим: у Софії з п’ятої спроби підірвано мавзолей, де до 1990 року лежало тіло Георгія Димитрова (був відомий як «болгарський Ленін»).

21 серпня народилися:

1698 — Джузеппе Гварнері, італійський майстер смичкових інструментів.

1765 — останній англійський король Ганноверської династії Вільгельм IV (1830-1837 рр.)..

1789 — великий французький математик Огюстен Луї Коші (один з основоположників теорії аналітичних функцій, його ім’я внесено до списку найвидатніших учених Франції).

1874 — російський і радянський актор, режисер Пров Михайлович Садовський (лауреат багатьох премій).

1895 — видатний радянський геохімік Олександр Павлович Виноградов.

1935 — радянський письменник-дисидент Анатолій Тихонович Гладилін (за свої погляди був змушений емігрувати з СРСР).

1935 — Юрій Ентін (Йосеф бен Цві Ха-Коен), радянський і російський поет, сценарист. Автор віршів до багатьох популярних пісень, у т.ч. тих, що звучать із кіно- та телеекранів («Чунга-Чанга», «Антошка», «Крилатые качели», «Лесной олень», «Учкудук — три колодца», до пісень із фільмів та мультфільмів «Бременські музиканти», «Д’Артиньян і три мушкетери», «31 червня», «Пригоди Буратіно»,»Надбання республіки», «Гостя з майбутнього», «Пригоди Електроніка», «Ну, постривай!» тощо).

1936 — Уїлт Чемберлен, американський баскетболіст, що виступав за «Філадельфію», «Сан-Франциско», «Лос-Анджелес лейкерз».

1956 — Кім Кетролл, американська акторка (Саманта Джонс у серіалі «Секс у великому місті»).

1962 — знаменитий японський серійний вбивця Цутому Міядзакі (відомий як «Отаку-вбивця» і «Вбивця маленьких дівчаток», убив і знівечив чотирьох дівчаток у віці чотирьох і семи років).

1963 — нинішній король Марокко Мохаммед VI (є прихильником демократії, провів у країні широку амністію для політв’язнів, конституційну реформу, закони для вирішення соціальних питань і боротьби з корупцією).

1967 — канадська кіноактриса Керрі-Енн Мосс (світова слава до неї прийшла після виходу першого фільму «Матриця», зіграла одну з головних ролей).

1973 — розробник і співзасновник пошукової системи Google Сергій Брін.

1973 — відомий російський боксер-професіонал Микола Валуєв (носить прізвиська прізвиська «Російський гігант», «Звір зі Сходу»).

1986 — Юсейн Болт, ямайський легкоатлет, спринтер.