Доступні ліки: на Дніпропетровщині створять мережу комунальних аптек

У Кам’янському багато приватних аптек, власники яких не втрачають можливості заробити на продажу медикаментів за завищеними цінами. Особливо це відчувають пенсіонери і малозабезпечені жителі міста. Створення мережі комунальних аптек допоможе вирішити цю проблему. Відповідне рішення було прийнято Кам’янською міською радою.

Програма фінансуватиметься з міського бюджету. Вже у 2020 році на її реалізацію планується виділити близько 500 тисяч гривень, а в 2021 ‑ більше 6 мільйонів гривень. Ці кошти допоможуть максимально знизити ціни, щоб люди змогли купувати необхідні ліки за доступними цінами, а також дасть можливість на міському рівні контролювати діяльність аптек і якість сервісу.

З огляду на те, що в приватних аптеках встановлюють великі надбавки, в комунальній мережі аптек буде мінімальна націнка, тільки на утримання штату співробітників. На цей рік заплановано створення однієї подібної аптеки, для отримання ліцензії, і в наступному році продовжать відкривати нові філії в лікувальних установах міста. Наша основна мета ‑ отримати комунальний аптечний філіал в кожному лікувальному закладі міста, враховуючи нові амбулаторії, щоб надати людям якісні препарати за доступними цінами.

Подібну практику успішно застосовують в Києві, Вінниці, Харкові, Маріуполі та ряді інших міст України.